חמאס הציג יחידה שתשמור על שבויים ישראלים; "יקבלו אותו יחס כמו השבויים שלנו"

במפגן שקיימה הזרוע הצבאית של הארגון ברפיח נחשפה יחידה בשם "הצל" והוצגו תאי כליאה. דובר הזרוע הצבאית: היחס לאסירים הפלסטינים משפיל. עומדים בהבטחתנו לשחרר את כולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הזרוע הצבאית של חמאס ערכה הערב (ראשון) תהלוכה ומפגן ברפיח ובמהלכו חשפה יחידה בשם "הצל" שתפקידה "לשמור על השבויים הישראלים". חברי היחידה נראו שהם עומדים בפתח שני תאי מעצר בשם "כלא 4". התהלוכה התקיימה לציון שנתיים למותם של שניים מבכירי הארגון, ראאד אל-עטאר ומוחמד אבו שמאלה ולציון 47 שנים להצתת מסגד אל אקצא.

התהלוכה כללה גם נאום של דובר הזרוע הצבאית של הארגון, אבו עוביידה. "המערכה האחרונה עם ישראל ב-2014 מהווה תפנית במאבק בין העם הפלסטיני לאויב הציוני", אמר. "אנו מזהירים את ישראל מיחסה המשפיל לאסירים הפלסטינים בבתי הכלא ומבהירים כי השבויים הישראלים אצלנו יקבלו אותו יחס", אמר. לדבריו, כוחות ההתנגדות ובראשם חמאס עומדים על הבטחתם לשחרר את כל האסירים מבתי הסוהר בישראל.

התאים לשבויים שהציגה הזרוע הצבאית של חמאס, הערב ברפיחצילום: SAID KHATIB/אי־אף־פי

"כוחות ההתנגדות מוכנים לכל תרחיש ולכל מערכה להגן על העם הפלסטיני, וגדודי אל-קסאם ממשיכים בהיערכות ותמיד יהיו ראש החנית בכל עימות עתידי. המצור על רצועת עזה לא מנע את ההיערכות של גדודי אל-קסאם, והמשך המצור רק מגביר את הזעם בקרב העם הפלסטיני. מי שזורע את הזעם יקטוף אותו", הוסיף אבו עוביידה.

העצרת בעזה התקיימה שעות אחרי שרקטה שנורתה מרצועת עזה נפלה בחצר בית בשדרות. לא דווח על נפגעים. צה"ל תקף בתגובה עמדות חמאס בצפון הרצועה. אחת המטרות, באזור בית חנון, היתה אמצעי תצפית. עדי ראייה פלסטינים דיווחו כי נורו פגזים גם לעבר מאגר המים במקום.

ארגון מקומי המכונה "אחפאד א-סחאבה אכנאף בית אל-מקדס", המשוייך לארגונים סלפיים המזוהים אידיאולוגית עם דאעש, נטלו אחריות לירי הרקטות. מדובר בארגונים שמדי פעם מנסים לירות רקטות כסוג של קריאת תיגר על חמאס. בצה"ל מעריכים כי הירי בוצע על ידי ארגון סורר ולא על ידי חמאס.

העצרת שקיימה הזרוע הצבאית של חמאס, הערב ברפיחצילום: IBRAHEEM ABU MUSTAFA/רויט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ