שר החוץ המצרי: הרג ילדים פלסטינים בידי ישראל אינו מעשה טרור

לדברי שוכרי, אין הסכמה בינלאומית על ההגדרה המדויקת לטרור. "פלסטין בלבנו והעם המצרי ינסה לסייע בהשגת הסדר - אך הנושא מורכב". טרם נתקבלה תגובה רשמית מקהיר לדברי שר החוץ

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שר החוץ של מצרים, , אמר בימים האחרונים כי הרג ילדים פלסטינים על ידי ישראל אינו מעשה טרור. לדברי שוכרי, "אי אפשר להגדיר את המעשה כטרור בלי שתהיה הסכמה בינלאומית על ההגדרה המדויקת לטרור".

העיתון אל-ערבי אל-ג'דיד, היוצא לאור בלונדון ומזוהה עם קטאר, ציטט אתמול (ראשון) את דברי שוכרי כתשובה לשאלה שהוצגה לו במפגש עם תלמידים מצטיינים במשרדו. לפי שוכרי, "פלסטין בלבנו והעם המצרי תמיד יתעניין בסוגיה זו וינסה לסייע למען השגת הסדר (עם ישראל). אבל הנושא מורכב בגלל מידת הרצון המדיני בישראל, רצון הקהילה הבינלאומית וכוח העמידה של הפלסטינים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחץ את ידו של שר החוץ של מצרים סאמח שוכרי בעת ביקורו בירושלים, בחודש שעבר
נתניהו ושוכרי בירושלים, בחודש שעברצילום: חיים צח / לע"מ

לפי הדיווח בעיתון הקטארי, אתר משרד החוץ המצרי פרסם את דבר המפגש עם התלמידים בלי להתייחס לשאלה בעניין הרג הילדים הפלסטינים. הצהרתו של שוכרי גררה תגובות ברשת, בין השאר בכמה אתרים שאינם מיישרים קו עם הממסד שטענו כי הדברים הם עוד סממן להתקרבות בין מצרים לישראל. זאת, בעיקר לאחר הביקור המתוקשר שערך שוכרי בירושלים בחודש שעבר ופגישותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

יש לציין כי לא במקרה הדברים לא פורסמו בעיתונות המצרית הממסדית, אלא רק באתרים המזוהים עם האופוזיציה ובעיתון המזוהה עם קטאר, שהקשרים בינה לבין מצרים אינם טובים עוד מתקופת המהפכה והשידורים הישירים בערוץ אל-ג'זירה שאימץ קו המזוהה - לטענת המשטר - עם תנועת האחים המוסלמים. ההצהרה של שוכרי, שטרם קיבלה התייחסות רשמית או תגובה ממשרד החוץ המצרי, מצטרפת לדיווחים הלא מחמיאים על ביקורו של והתיאום האסטרטגי בין שתי המדינות.

בתגובה לדברי השר, אמר חוסאם בדראן, דובר חמאס השוהה בקטאר, כי "מי שלא רואה בפשעי הכיבוש טרור הוא עיוור, סובל מליקוי מאורות וחסר כיוון".

שוכרי קרא בביקורו בארץ לחדש את שיחות השלום בהקדם האפשרי. "(לשלום) יהיו השלכות חיוביות דרמטיות ומרחיקות לכת על המצב במזרח התיכון כולו. "מאז שהמו"מ בין ישראל לפלסטינים הופסק ב-2014 המצב בשטח נמצא בהידרדרות מתמשכת במישור ההומניטרי, הכלכלי והביטחוני", הזהיר. "החלום של שלום וביטחון מתרחק מהישג ידינו כל עוד הסכסוך נמשך. המשך הסטטוס-קוו פשוט כבר לא מקובל יותר". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ