ישראל החזירה את גופת המחבל שירה לעבר אוטובוס בשכונת רמות

בהתאם להנחיות המשטרה, בהלוויה במזרח ירושלים נכחו רק 25 בני אדם. בשבוע שעבר הוחזרה גופת הפלסטיני שביצע יחד איתו את הפיגוע. בקרוב אמורות להימסר ארבע גופות נוספות ממזרח העיר

ניר חסון
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ג'קי חורי

המשטרה השיבה הלילה (רביעי) את גופתו של עבד אל-מאלכ אבו חרוב, תושב מזרח ירושלים בן 19 שבחודש מארס ירה לעבר אוטובוס בשכונת רמות בירושלים, פצע קשה אדם בשער שכם ונורה למוות. בשבוע שעבר הוחזרה גופתו של מוחמד אל-כאלותי שביצע יחד איתו את הפיגוע. 

לפי בני משפחתו של אבו חרוב, הלווייתו נערכה במהלך הלילה במזרח העיר בנוכחות 25 בני אדם בלבד ושוטרים רבים, בהתאם לתנאי שהציבה המשטרה. כמו כן, במשפחה נמנעו מלהשמיע הצהרות לתקשורת ודאגו כי לא יהיו קריאות לאומניות בהלוויה, על מנת שלא לטרפד החזרת גופות נוספות בעתיד.

הלוויה במזרח ירושלים, בחודש שעברצילום: Nasser Shiyoukhi/אי־פי

עו"ד מוחמד מחמוד ממנהלת האסירים הפלסטינים, המלווה את המשפחות, מסר כי משפחת אבו חרוב עמדה בכל התנאים שהציבה המשטרה. לדבריו, הוא מקווה כי בימים הקרובים תמסור ישראל את יתר ארבע הגופות ממזרח ירושלים שעדיין מוחזקות בידי המשטרה.

בשבוע שעבר הוחזרה גופתו של מוחמד אל-כאלותי, מי שביצע את הפיגוע יחד עם אבו חרוב. ההחלטה להחזיר את הגופות התקבלה כחלק ממשא ומתן בין המשטרה לבני משפחותיהם של הפלסטינים, שאף עתרו לבג"ץ נגד אחזקת גופות בניהן. ב–25 ביולי הורה בג"ץ למשטרה ולפרקליטות "להתייצב וליתן טעם מדוע לא ימסרו לעותרים באופן מיידי את גופות בניהם על מנת שיוכלו לקוברם". זאת, לאחר שכמה שבועות קודם לכן הודיעה המדינה כי החליטה לעצור את השבת גופות ההרוגים בגלל "התחדשות גל הטרור".

בשל הוראת בג"ץ, בשבועות האחרונים חודשו השיחות בין המשרד לביטחון הפנים למשפחות, במטרה להגיע להסכמה בדבר תנאי השחרור של הגופות. עו"ד מחמוד סיפר אז בשיחה עם "הארץ" כי ישראל התנתה את העברת הגופות בכך שבהלוויות ישתתפו 25 אנשים בלבד, ובכך שתשולם ערבות כספית בסך 20 אלף שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ