דגל ישראל ותג שם על חולצות החיילים: צה"ל משנה את מדי הב'

במסגרת השינוי,יתווסף לחולצות גם סמל היחידה בה משרת החייל, בדומה לצבאות אחרים במערב. בצה"ל צפויים להתחיל לחלק את המדים, שיכללו גם כיס לנשיאת טלפונים ניידים, בעוד שנה וחצי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים107
גילי כהן
גילי כהן

החליטו לשנות את מדי העבודה (מדי ב') המשמשים את החיילים ולהוסיף עליהם טלאי של דגל ישראל, שם החייל או הקצין וסמל היחידה בה הוא משרת. ב"ישראל היום", שם דווח על השינוי במדים, נכתב כי המדים החדשים ייצרו אחידות בין היחידות הצבאיות וייראו טוב יותר מקודמיהם.

המדים החדשים - הנושאים את דגל המדינה, את שמו של לובשם, ואת סמל היחידה - דומים למדי הצבאות המערביים. גם בצבא , גרמניה, צרפת ומדינות רבות נוספות מוסיפים את דגל המדינה למדים וכן את שמו של החייל או הקצין שלובש אותם באמצעות טלאי. כך, ניתן לזהות בצורה קלה ומהירה יותר את לובשי המדים.

כבר היום בחלק מיחידות צה"ל, בפיקוד העורף וביחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, לובשים החיילים ואנשי הקבע מדים מסוג זה הכוללים דגל ישראל ואת שמם. הסיבה לכך היא שאותם לובשי מדים נמצאים במגע ישיר ובתדירות גבוהה עם אזרחים, וכך ניתן להקל על זיהוי שמותיהם של החיילים ואנשי הקבע. בעוד כשנה וחצי צפויים להתחיל לחלק בצה"ל את המדים החדשים.

החלפת המדים היא יוזמה של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, שמטרתה הראשית היא להתאים את המדים לדרישות ולמשימות של אנשי הקבע: שהבדים לא יתקמטו במהירות, שיהיה כיס שיותאם לנשיאת טלפון סלולארי, ושיהיה נוח למשל לשאת אפוד.

לאנשי הקבע יחולקו מדים חדשים העשויים מבד עמיד יותר, שיחליפו את מדי הב' העשויים מכותנה הקיימים כיום שיישארו בקרב החיילים. המדים הללו לא צפויים לשמש את צה"ל במהלך לחימה: בחלק מיחידות השדה, כמו לוחמי השריון וחלק מחיילי החי"ר, כבר לובשים מדים המותאמים ללחימה. בשריון למשל, לובשים סרבל ואילו בחטיבות החי"ר המדים המיועדים ללחימה כוללים מיגון בברכיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ