יותם ברגר
ג'קי חורי

צה"ל הרס לפנות בוקר (שלישי) את ביתו של מוחמד עמאירה מהעיירה דורא שבדרום הר חברון, שביצע את פיגוע הירי בכביש 60 בו נרצח הרב מיכאל מרק, ראש ישיבת ההסדר בעתניאל, מעתניאל בחודש יולי.

עמאירה, בן 38, נעצר שלושה ימים לאחר הפיגוע והודה בחקירתו כי נהג במכונית ממנה נורה מרק. עמאירה הועסק בגופי הביטחון הפלסטיניים. היורה עצמו, מוחמד פקיה, נהרג בחילופי אש עם צה"ל בחודש שעבר בעת שכוחות הביטחון צרו על ביתו בעיירה צוריף והחלו להרוס אותו. 

הריסת ביתו של עמאירה, לפנות בוקרצילום: דובר צה"ל

מלבד עמאירה נעצרו אחיו של היורה צהיב פקיה, שלפי שב"כ הודה שסייע לאחיו להסתתר ולהחביא אמצעי לחימה ובן דודם של האחים, מעאז פקיה, שעל פי שב"כ סייע להלין את פקיה לאחר הפיגוע. במהלך החקירה הוסגרו הנשק והרכב באמצעותם בוצע הפיגוע.

הפיגוע התרחש בתחילת יולי כאשר המשפחה נסעה ברכב בצומת אדוריים שבכביש 60, אז עקף אותם רכב ממנו פתחו המחבלים בירי ונמלטו מהמקום. בתוך רכב המשפחה אותרו לפחות 20 קליעים שנורו ככל הנראה מקלצ'ניקוב.

בתוך כך, המשטרה מסרה לפנות בוקר את גופתו של ת'איר אבו גזאלה, מחבל שדקר חמישה בני אדם בפיגוע בתל אביב, לקבורה במזרח ירושלים. גופתו של אבו גזאלה הוחזקה על ידי ישראל מאז אוקטובר בשנה שעברה. ב–25 ביולי הורה בג"ץ למשטרת ישראל ולפרקליטות "להתייצב וליתן טעם מדוע לא ימסרו לעותרים באופן מיידי את גופות בניהם על מנת שיוכלו לקוברם". זאת, לאחר שכמה שבועות קודם לכן הודיעה המדינה כי החליטה לעצור את השבת גופות ההרוגים בגלל "התחדשות גל הטרור". בשל הוראת בג"ץ, בשבועות האחרונים חודשו השיחות בין המשרד לביטחון הפנים למשפחות, במטרה להגיע להסכמה בדבר תנאי השחרור של הגופות. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ