נתניהו נגד נציג האו"ם במזה"ת: "דבריו מעוותים את ההיסטוריה ומרחיקים את השלום"

ניקולאי מלדנוב אמר שלשום במועצת הביטחון של האו"ם כי ההרחבה הבלתי חוקית של ההתנחלויות מהווה מכשול לשלום

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

לשכת ראש הממשלה פרסמה אתמול בלילה תגובה חריפה לדבריו של נציג האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב, שאמר אתמול (שני) במועצת הביטחון כי ההתנחלויות הן מכשול לשלום.

בהודעת הלשכה נאמר כי דבריו של מלדנוב "מעוותים את ההיסטוריה ואת החוק הבינלאומי ומרחיקים את השלום. יהודים חיו בירושלים, יהודה ושומרון מזה אלפי שנים ונוכחותם שם איננה המכשול לשלום. המכשול לשלום הוא הניסיון הבלתי פוסק להכחיש את הזיקה של יהודים לחבלי ארצם ההיסטוריים והסירוב העיקש להכיר בכך שהם אינם זרים בהם". בהודעה ששיגר דובר ראש הממשלה לכתבים המדיניים נכתב עוד כי "הטענה שבנייה יהודית בירושלים היא בלתי חוקית היא אבסורדית כמו הטענה שבנייה אמריקנית בוושינגטון או בנייה צרפתית בפריז היא בלתי חוקית. הדרישה הפלסטינית לטיהור אתני של יהודים במדינה הפלסטינית העתידית מעוררת חלחלה, ועל האו"ם לגנות אותה במקום לאמצה".

אתמול אמר מלדנוב כי ההרחבה הבלתי חוקית של ההתנחלויות ואי-שליטתה של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה הם המכשולים העיקריים לשלום. הוא הוסיף כי יש "זינוק בהודעות ישראליות על בניית התנחלויוית והריסות בתים".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון מתח ביקורת על דברי מלדנוב ואמר כי הם משקפים "ניתוק מוחלט מהעובדות בשטח״. דנון הוסיף כי ״מדינת ישראל תמשיך לבנות בבירתה הנצחית ירושלים, ממש כפי שמדינות העולם ימשיכו לבנות בבירותיהן מבלי לבקש את אישורו של האו״ם. על האו״ם להתרכז במכשול העיקרי לפתרון באזור שהוא הסירוב הפלסטיני לגנות טרור ולחזור לשולחן המשא ומתן". עוד אמר דנון כי אמירותיו של מלדנוב הן ״פרס לפלסטינים״ ובפועל מרחיקות את הסיכוי לפתרון בין ישראל והפלסטינים וממחישות את "הצביעות של האו"ם בכל הנוגע לישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ