אחרי שנה: המחבל מהפיגוע באוטובוס בארמון הנציב הובא לקבורה

גופתו של בהא עליאן, שרצח יחד עם שותף שלושה אנשים בפיגוע ונורה למוות, הוחזקה עד כה בידי ישראל. הגופה נקברה הרחק מכפרו בנוכחות 20 משתתפים בלבד

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

גופתו של המחבל בהא עליאן, שרצח שלושה אנשים לפני כמעט שנה, הובאה היום לקבורה בהשתתפות קומץ בני משפחה.

עליאן, יחד עם שותפו בילאל אבו גאנם, רצחו בפיגוע ירי ודקירה באוטובוס קו 78 בשכונת ארמון הנציב את חיים חביב, אלון אנדרי גובברג וריצ'רד לייקין. מאז החזיקה ישראל בגופתו וסירבה להעביר אותה לקבורה. אביו של עליאן הפך לסמל המאבק למען שחרור הגופות, כאשר לפחות ארבע פעמים הגיעו המשטרה והמשפחה לסיכום על הסדרי הקבורה ובכל הפעמים בוטלה לבסוף הלוויה, לאחר שהמשטרה חזרה בה מהסיכומים.

זירת הפיגוע בארמון הנציב, בחודש אוקטובר
זירת הפיגוע בארמון הנציב, בחודש אוקטוברצילום: אוליבייה פיטוסי

בחודש מאי אמורה היתה להתקיים הלוויה, אבל שעות לפני כן ובעקבות פרסומים לפיהם הפרה משפחה אחרת של מחבל מג'בל מוכבר שהובאה לקבורה – עלאא אבו ג'מל – החליט השר לביטחון פנים גלעד ארדן להקפיא את הליכי שחרור הגופה. בסופו של דבר  הגיעו המשטרה והמשפחה בימים האחרונים לסיכום על קבורתו של עליאן בבית עלמין ברחוב צאלח א-דין, סמוך לעיר העתיקה, הרחק מכפרו. על פי הסיכומים השתתפו בלוויה 20 בני אדם בלבד.

עו"ד מוחמד מחמוד, שניהל את המשא ומתן עם המשטרה ואף הגיש עתירה בעניין, אמר: "אני שמח ששני הצדדים כיבדו את התנאים ועמדו במילה שלהם. המקרה של בהא היה הכי קשה, בגלל המעשה שהוא עשה, אני מקווה שלא נחווה עוד אירועים מהסוג הזה".

בידי ישראל נותרו עוד שלוש גופות מחבלים, שניים מירושלים ואחד מהשטחים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ