"הארץ"
"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי "אנחנו עובדים שעות נוספות כדי למצוא פתרון אחראי לסוגיית עמונה ולמקרים דומים בעתיד. אנחנו פועלים כדי להגיע לפתרון מושכל, ואני מצפה שכולם, גם שרים וגם חברי הכנסת, יכבדו אותו".

נתניהו אמר את הדברים לאחר פגישה שקיים אתמול יחד עם שר החינוך נפתלי בנט בעניין והעלתה חרס, והוסיף כי "אנחנו צריכים לנהוג כאן באחריות, בשכל, למען מטרה משותפת - להגן על ההתיישבות, ולהגן על בית המשפט - אנחנו עובדים בשני המישורים".

נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקר
נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקרצילום: POOL/רויטרס

אתמול הודיע המינהל האזרחי כי בכוונתו להעתיק את עמונה לחלקות סמוכות למיקומו הנוכחי למשך שמונה חודשים. זאת, לאחר שבשבוע שעבר קבע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי ניתן להשתמש בשלוש חלקות המוגדרות על ידי המדינה נכסי נפקדים לצורך שיכונן הזמני של 40 המשפחות המתגוררות בעמונה.

על פי הערכות ראשוניות בקואליציה, עלות המהלך היא 50 מיליון שקלים. במכתב ששלחו לנתניהו, כתבו תושבי המאחז: "זה פשוט חלמאי שמדינת ישראל מוציאה על הדבר הזה 50 מיליון שקל, למשך שמונה חודשים, שבסופן יגורשו תושבי עמונה פעם נוספת. מדינת ישראל תשאיר מאחור תושבים שעברו פעמיים גירוש, בזבוז של 50 מיליון שקל, והר מצולק".

על פי הודעת המינהל האזרחי, ניתן להגיש התנגדויות לכוונה להעתיק את התושבים לשטח זה ב-48 השעות מרגע פרסום ההודעה. במינהל האזרחי הסבירו כי משמעות הדבר היא שניתן יהיה להתחיל ולהקים את הבתים החלופיים כבר בשבוע הקרוב, אם לא ייתקלו בקשיים משמעותיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ