גילי כהן
גילי כהן
בוכריס בבית הדין הצבאי בתל אביב, בספטמבר
בוכריס בבית הדין הצבאי בתל אביב, בספטמברצילום: ניר קידר
גילי כהן
גילי כהן

אביה של החיילת א', שתא"ל אופק בוכריס הואשם כי אנס אותה שלוש פעמים והושג עמו הסדר טיעון בתיק, פנה אליו במכתב ודרש ממנו להתנצל בפני בתו. אמש (שני) פורסם בערוץ 10 דבר המכתב, שבו קרא האב: "במצח נחושה קראת לה שקרנית, רצחת וגם ירשת. שיקרת וסובבת את הסכין בלב של הבת שלי, ובלב של כולנו. אופק בוכריס, לא יצאת לקרב חייך, יצאת לקרב נגד הבת שלי, שבאומץ, מול כל העולם, אמרה את האמת".

האב הוסיף במכתבו ופנה לבוכריס: "אתה בכלל מסוגל להבין איזה נזק עצום גרמת לה ולאיזה עולם בלהות הכנסת את כולנו? יש לך לב להבין את זה? מצפון? חמלה? כבוד? שיקרת. שיקרת כאשר בליבך אתה יודע מה עשית. בטח חשבת שבתנו תשמור את הדברים לעצמה ואתה תוכל להיאחז בתדמית הגיבור שלך ולשקר לכולם. זה מה שיישאר ממך – שקר אחד גדול". הוא פנה לבוכריס וכתב כי "אם נשאר אצלך קמצוץ של צלם אנוש, אם היתה בך אי פעם אפילו תכונה אחת שדרושה כדי להיות מפקד, אם אתה גבר באמת, אתה צריך לקום ולהתנצל בפני הבת שלי. אבל באמת להתנצל".

בשבוע שעבר פרסם בוכריס הצהרה ובה הודה במעשיו. "בעקבות פרסומים שונים אבהיר שהודאתי בכתב האישום היא מלאה ואני לוקח אחריות מלאה על המעשים המפורטים בו", כתב בוכריס. המכתב נשלח אל התביעה הצבאית, לאחר שזו דרשה מבוכריס להבהיר כי הוא לוקח אחריות על מעשיו.

בעקבות המכתב הודיעו הקצינה והחיילת שהעידו נגדו כי הן מקבלות את הסדר הטיעון עם בוכריס, ולפיו הוא יודה כי קיים מערכת יחסים מינית עם א' ויורשע בבעילה אסורה בהסכמה. כמו כן, סעיפי האונס יימחקו והוא לא יישלח למאסר, אך יורד בדרגה וייקבע לו עונש מאסר על תנאי. במקום סעיפי האישום במעשים מגונים בקצינה, יודה בוכריס בהתנהגות שאינה הולמת קצין.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ