מתנחלי עמונה דחו את מתווה העתקת המאחז שנועד למנוע פינוי אלים

בהצבעה שערכו המתנחלים נדחתה ההצעה, לפיה ייבנו כמה בתים בחלקות סמוכות החשודות כנכסי נפקדים. גורם בכיר בממשלה: "הם יפונו בקרוב מאוד". מאות צעירים נערכו הלילה לקראת פינוי מיידי

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
צעירים בונים מחסום בעמונה, הבוקר
צעירים בונים מחסום בעמונה, הבוקרצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

מתנחלי עמונה דחו הלילה (חמישי) בהצבעה את המתווה שהציעה להם המדינה ושנועד למנוע פינוי אלים של המאחז. המתווה, שהוצג השבוע על ידי שר החינוך נפתלי בנט, התבסס על בניית מספר מבנים על אחת החלקות הסמוכות למאחז החשודות כנכסי נפקדים.

לצורך המתווה, אישר היועץ המשפטי לממשלה ביצוע הליך משפטי מורכב של פירוק שיתוף על חלקות נוספות על אותה הגבעה. במאחז חששו שהמתווה יעמוד בפני קשיים משפטיים, וסירבו לפנות את המאחז לפיו.

צעירים בעמונה מתפללים מחוץ לקרוואן, הבוקר
צעירים בעמונה, הבוקרצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

גורם בכיר בממשלה אמר הערב ל"הארץ" כי "לא תהיה הצעה נוספת למתנחלי עמונה. זה המקסימום שאפשר לתת להם. הם החליטו ברוב גדול לדחות את המתווה. הם יפונו בקרוב מאוד".

המתנחלים דורשים מתווה המבוסס על עיקרון "בית לבית", ולפיו כל בית שיירד מההר יוחלף בבית אחר על ההר באופן מיידי. בשלב זה, נראה שהמדינה לא תוכל לעמוד בדרישה זו מבחינה משפטית, נוכח טענות בעלות של פלסטינים על מרבית החלקות שנחשדו כנכסי נפקדים סביב המאחז.

לאור סירוב המתנחלים להצעה, נראה שסיכוייה של בקשת דחייה לביצוע פסק הדין, ככל שתוגש, נמוכים מאוד. בעקבות ההחלטה, כמה מאות צעירים עלו למאחז והחלו נערכים לפינוי. מתנחלי עמונה הדריכו אותם כיצד לצלם את פינוי המאחז, שלתחושתם צפוי להתרחש בקרוב.

שני גברים בעמונה, הולכים לצד קיר מבנה שעליו רוססו כתובות שונות, הבוקר
עמונה, הבוקרצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ