מתנחלי עמונה אישרו את המתווה החדש שהציעה הממשלה לפינוי בהסכמה

לפי ההצעה של נתניהו ובנט, מספר הקראוונים שיוקמו על חלקה הסמוכה למאחז הבלתי חוקי יוכפל מ-12 ל-24. "אם המדינה לא תעמוד בהתחייבותה לא נהסס מלחדש את המאבק", נמסר

ברק רביד
יותם ברגר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עמונה
עמונה, הבוקרצילום: אוליבייה פיטוסי
ברק רביד
יותם ברגר

מתנחלי עמונה אישרו היום (ראשון) את המתווה החדש שהציעה הממשלה כדי למנוע פינוי בכוח של המאחז הבלתי חוקי. לפי המתווה, שהציגו נתניהו ובנט לנציגי המתנחלים, יוכפל מספר הקרוואנים שיוקמו על החלקה הסמוכה למאחז מ-12 ל-24. גורם שהשתתף בפגישה אמר כי בנוסף ייעשו "מאמצים נוספים להעלאת מספר התושבים שיישארו על ההר".

בהודעה מטעם מטה המאבק של עמונה נמסר כי "החלטנו לתת צ'אנס להצעה לבנות את ביתנו ואת חיינו כאן בעמונה. נמשיך לעמוד על המשמר ולבחון האם המדינה תעמוד בהתחייבותה לבנות בעמונה בתים ומבני ציבור חדשים". עוד הוסיפו כי "אם המדינה לא תעמוד בהתחייבותה לא נהסס מלחדש את המאבק ביתר שאת על היישוב שלנו ועל ארץ ישראל כולה - שנית עמונה לא תיפול".

מוקדם יותר היום אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי הוא מקווה שמתנחלי עמונה יקבלו את ההצעה לפינוי המאחז הבלתי חוקי. "עשינו מאמצים גדולים להביא לפתרון מוסכם בעמונה", אמר נתניהו. "עשינו את זה מתוך רצון טוב ומתוך אהבת ההתיישבות. לא היתה ממשלה שדאגה יותר להתיישבות ואין ממשלה שדואגת יותר להתיישבות".

נתניהו הוסיף כי "ראשי היישוב עמונה, עמם נפגשנו לפנות בוקר, יכולים להגיד שעשינו את המקסימום. אני יכול רק לקוות שתושבי עמונה שדנים בהצעה עכשיו יקבלו אותה – זה יהיה הדבר הנכון לעשות".

במהלך הלילה נערכו כמה פגישות לגיבוש המתווה בהשתתפות נתניהו, בנט, ראש לשכת ראש הממשלה יואב הורביץ ונציגי המתנחלים, בהם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. הבוקר מצוים במאחז מאות צעירים שהגיעו אליו לאחר דחיית המתווה הקודם במטרה להתנגד באלימות לפינוי המשפחות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ