עיתון "במחנה" נסגר: הערב הודפס גיליונו האחרון

בצה"ל החליטו לסגור את היחידה הצבאית שהוציאה לאור את העיתון אחרי 82 שנות פעילות. בצבא מתכננים להמשיך ולהשתמש במותג "במחנה" במסגרת פעילות דובר צה"ל

גילי כהן
גילי כהן
חייל קורא את עיתון במחנה
צילום: דודי אייזנטל / במחנה

הגיליון האחרון של עיתון "במחנה" הודפס הערב (שלישי), לאחר שבצה"ל החליטו לסגור את היחידה הצבאית שהוציאה אותו לאור לאחר 82 שנות פעילות. על שער העיתון האחרון מופיע העתק השער של הגיליון הראשון של "במחנה", שהחל עוד כביטאון של "ההגנה". היחידה הצבאית – עשרות כתבים, עורכים, מפיקים, צלמים, גרפיקאים ואנשי מנהלה – פורקה, ומרבית אנשיה שוחררו מצה"ל או שובצו ביחידות אחרות, דוגמת דובר צה"ל.

בצבא מתכננים להמשיך ולהשתמש במותג "במחנה" באתר צה"ל המחודש שעתיד לקום בעוד מספר שבועות, המופעל על ידי יחידת דובר צה"ל. ארבעה חיילים מהעיתון עברו לשרת תחת דוברות אגף כוח האדם, והם אלו שיהיו אחראים להפעיל את המותג הדיגיטלי "במחנה". אחת לחודש עתיד להיות מפורסם גיליון דיגיטלי של העיתון, שיוקדש לנושא ספציפי. הגיליון הראשון, שמופק תחת יחידת דובר צה"ל ובהנחייתה, יהיה בנושא "לוחמה".

שער הגיליון האחרון של עיתון "במחנה"
שער הגיליון האחרון של עיתון "במחנה"

בשבועות האחרונים הופיעה בדפי הגיליון קריאה למנויים להודיע אם ברצונם להמשיך ולקבל את העיתון המודפס, שיראה אור כעת אחת לחודש, במקום אחת לשבוע. רק בודדים התקשרו ביוזמתם בבקשה להמשיך ולקבל את העיתון המודפס. ל"הארץ" נודע כי עד כה פרסמו במשרד הביטחון מכרז להדפסתם של שני ירחונים בלבד, כך שלא ברור אם העיתון ימשיך לצאת לאור כלל. כ-12 אלף איש מנויים לעיתון "במחנה", מהם 8,000 איש בתשלום. כספי המנויים, יחד עם פרסומות ששובצו בעיתון, הצליחו להחזיק את העיתון מבחינה כלכלית, כך שזה לא נדרש לתקציבים מיוחדים ממערכת הביטחון, מלבד כוח האדם שנמצא בו.

מדובר צה"ל נמסר כי "עיתון 'במחנה' לא נסגר ולא צפוי להיסגר, אלא מותאם ומשודרג לעידן הנוכחי. במסגרת כך, נעשים שינויים שמטרתם הנגשת העיתון באמצעות גרסה דיגיטלית לאוכלוסיות המשרתים והמלש"בים באתר אינטרנט חדש. זאת בנוסף להפיכתו לירחון והפצתו למנויים בעותק מודפס אחת לחודש".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ