מתנחלים מעמותת אלע"ד נכנסו לבניין מגורים בסילוואן בליווי שוטרים - מדיני ביטחוני - הארץ

מתנחלים מעמותת אלע"ד נכנסו לבניין מגורים בסילוואן בליווי שוטרים

לפי פלסטינים תושבי השכונה, העמותה השתמשה באיש קש פלסטיני כדי לרכוש את המבנה, שאף הציג אישור מהרשות הפלסטינית כי הוא לא משתף פעולה עם ישראלים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סילוואן, בחודש שעבר
סילוואן, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי
ניר חסון
ניר חסון

מתנחלים מעמותת אלע"ד מלווים בשוטרים נכנסו היום (שישי) לפנות בוקר לבניין מגורים בשכונת ואדי חילווה בסילוואן. מדובר בבניין בן שתי קומות בגודל 160 מטר מרובע, הממוקם לא רחוק מאתר החפירות חניון גבעתי, בו מתכננת העמותה את הקמת "מתחם קדם", מרכז מבקרים ענק לגן הלאומי עיר דוד. 

גורמים פלסטינים בסילוואן אמרו הבוקר כי כמו במקרים דומים בעבר, גם הפעם השתמשה העמותה באיש קש פלסטיני שרכש את המבנה עבור העמותה. לטענת הפלסטינים, איש הקש רכש את הבית לפני כשנה וחצי, אז הציג אישור מהרשות הפלסטינית לפיו ניתן למכור לו נכסים וכי הוא לא חשוד בשיתוף פעולה עם ישראלים.

"ממשלת ישראל יחד עם עמותות המתנחלים אינה עוצרת וממשיכה לייהד את סילוואן", אמר אביב טטרסקי, תחקירן עמותת "עיר עמים". "מדיניות זו מדרדרת את ירושלים למציאות של אפליה ואלימות שבמוקדם או במאוחר יגבו מחיר כבד מהציבור ישראלי בירושלים ובמדינה כולה", הוסיף.

ביום רביעי האחרון אישרה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיריית ירושלים הקמת מבנה בן שלוש קומות עבור יהודים במרכז סילוואן, לא רחוק מבית יהונתן. זוהי הפעם הראשונה בה מאושרת בניית בניין ליהודים במרכז סילוואן, זאת בניגוד לכניסות קודמות של יהודים למבנים קיימים. את התוכנית הגישה וקידמה עמותת "עטרת כהנים" ואישורה נדחה בעבר כמה פעמים בשל לחצים מדיניים.

שלשום פורסם ב"הארץ" סרטון שמראה כיצד מאבטח משרד השיכון של מתנחלי סילוואן מכה ללא סיבה נראית לעין, לכאורה, נער פלסטיני שעבר לידו. כתוצאה מכך התפתחה קטטה בין כמה נערים פלסטינים, מאבטחים ושוטרי מג"ב. יומיים לאחר מכן פרצה קטטה נוספת באותו מקום, במהלכה ירו המאבטחים ופצעו את אביו של אחד הנערים שהיו מעורבים בקטטה הראשונה. המאבטחים נחקרו באזהרה.

בחודש שעבר הגישו אנשי עמותת עטרת כהנים תביעות פינוי נגד תשע משפחות פלסטיניות נוספות בשכונת בטן אל־הווא שסילוואן במזרח ירושלים. נכון להיום מנהלת העמותה תביעות נגד 722 משפחות פלסטיניות, שנדרשות לפנות את בתיהן המתגוררות בשכונה זו. תביעות הפינוי מתבססות על כך שבתחילת המאה ה-20 היתה במקום שכונה של יהודים תימנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ