בני גנץ שיגר מכתב תמיכה לאיזנקוט על רקע הרשעת אזריה: "טוב ונכון אתה עושה!"

הרמטכ"ל לשעבר שיבח את מחליפו על התנהלותו בפרשה: "ראוי שנזכור שבעודנו מגינים על עצמנו, אל לנו לאבד את דמותנו כחברה". מכתב דומה פרסמו 53 מג"דים במילואים וניצבים לשעבר במשטרה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שיגר הבוקר (שישי) מכתב תמיכה לרמטכ"ל הנוכחי גדי איזנקוט ובו שיבח אותו על התנהלותו בכל הקשור לפרשת החייל היורה מחברון אלאור אזריה. "טוב ונכון אתה עושה!", כתב לו גנץ. מכתב דומה שיגרו גם 53 מפקדי גדודים במילואים וכן ניצבים לשעבר במשטרה.

במכתב ששלח גנץ, כתב לאיזנקוט כי "אתה הקובע הנורמות, ואתה הדואג ועומד על מימושן נוכח כל קושי ומורכבות. טוב ונכון אתה עושה!". גנץ הוסיף כי "ראוי שנדגיש ונזכור שבעודנו מגינים על עצמנו אל לנו לאבד את דמותנו כחברה".

איזנקוט וגנץ בטקס החלפת הרמטכ"ל, ב-2015צילום: אריאל חרמוני / משר

מכתב פומבי דומה ניסחו גם יותר מ-50 מפקדי גדודים במילואים, שגובש בעקבות התבטאויות המפגינים בעד אלאור אזריה, שקראו לרצח הרמטכ"ל ופרסומים מסיתים ברשתות החברתיות נגד השופטים הצבאיים במשפטו של אזריה, שהרשיעו אותו בעבירת הריגה.  

"במרקם החברתי העדין הקיים במדינת ישראל ולנוכח הקריאות לפגיעה באמון בצה"ל ובמפקדיו, אנחנו - מפקדי גדודים במילואים ביחידות צה"ל השונות, מבקשים לחזק את צבא ההגנה לישראל, את מפקדיו ואת הרמטכ"ל העומד בראשו המהווים את חומת המגן של מדינת ישראל ושל החברה הישראלית", כתבו. 

"אנו מוקיעים אמירות המנסות ליצור חיץ בינינו ולהעמיק את השסע בחברה הישראלית, אמירות שפוגעות באושיות הדמוקרטיה וערכיו הבסיסיים של צה"ל - צבא העם", כתבו. "פגיעה בצה"ל היא פגיעה במדינת ישראל ובאזרחיה יותר מכל אירוע שנוי במחלוקת ככל שיהיה, והיא משאת נפשם של אויבינו. זו העת לחזק את צבא ההגנה לישראל למען המשך קיומה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית". 

אחד מחותמי המכתב, סא"ל במילואים אביה בן אלחנן, הסביר מדוע החליט לחתום עליו ואמר כי "הקולות שנשמעו מקומץ קטן של אנשים אינם משקפים את דעת הרוב. אנחנו כאזרחים וכקצינים במילואים מאמינים שהעניין צריך להסתיים מחוץ לשערי הצבא". הוא הוסיף כי אמנם הרשעת החייל אזריה קשה עבורו ועבור בני משפחתו, אך ציין כי חשובה "השמירה והאמירה שיש קוד לחימה ומוסר גבוה שצה"ל שומר עליו. גם שמירה על ערכי הצבא ואחדות השורות היא עניין מהותי וחשוב", ציין.  

מלבדם, גם ניצבים לשעבר במשטרה פרסמו הודעת תמיכה ברמטכ"ל. בהודעה שהופצה, נכתב כי פורום רבי הניצבים והניצבים בדימוס "צופה בדאגה ומגנה את ההשתלחות חסרת הרסן ברמטכ"ל גדי איזנקוט ומבקש להביע תמיכה בחיילי צה"ל ובעומד בראשו". אלו הוסיפו כי "מבלי לנקוט עמדה לגבי אירוע הירי בחברון, הפורום מציין כי ויכוח קשה ונוקב ככל שיהיה אינו יכול להיות אלים עד כדי פגיעה בחוסנו של צה"ל ובדמוקרטיה". הניצבים הוסיפו במכתב כי ביום ראשון יערכו הפגנת תמיכה מול שערי הקריה ביוזמת ניצב בדימוס אליק רון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ