ליברמן: מציע לאזריה לא לערער על הרשעתו

שר הביטחון הבהיר כי אין קשר בין המקרה של אזריה לבין התנהלות החיילים בפיגוע אתמול בטיילת ארמון הנציב. לגבי חקירתו של נתניהו אמר כי הוא לא מתרשם שהדברים יובילו לכתב אישום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון ליברמן בביקור במפעל תע"ש, בשבוע שעבר
שר הביטחון ליברמן בביקור במפעל תע"ש, בשבוע שעברצילום: ניר קידר

שר הביטחון אביגדור ליברמן הציע היום (שני) לחייל אלאור אזריה ולמשפחתו לא להגיש ערעור על הרשעתו. "אם אני יכול לתת עצה לאזריה ומשפחתו, וזה חייל מצטיין ומדובר במחבל, להיות צמודים לחוק וללכת למסלול הזה ולא ללכת לערעור", אמר ליברמן בישיבת סיעה של ישראל ביתנו. ליברמן אמר עוד כי הוא מציע לקרוא את סעיף 442 בחוק השיפוט הצבאי. סעיף עוסק בהקלת עונש של חייל, ומפרט את התנאים לכך ובסמכותו של מי להקל בעונשו.

ליברמן התייחס לפיגוע אתמול בטיילת ארמון הנציב ואמר כי מדובר באירוע טרגי. ליברמן הבהיר כי "כל ניסיון לקשור בין אירוע זה לבין אזריה הוא פשוט לא נכון", ופירט כי מאז שאזריה ירה במחבל צה"ל הרג 39 מחבלים ופצע 15 נוספים. בנוסף, אמר שר הביטחון כי צה"ל פעל כמו שצריך והסביר: "כל האירוע היה שניות בודדות". לדבריו, על החיילים במקום היה קודם כל להבין שלא מדובר בתאונה אלא בפיגוע, ורק אז לדרוך את הנשקים. 

בנוסף, ליברמן אמר כי הרשות הפלסטינית סרבה לגנות את הפיגוע, וציין כי ברשתות החברתיות היתה תמיכה רבה במחבל. "אנחנו מתכוונים למצות את הדין עם המחבל ומשפחתו שרובם הביעו תמיכה".

ליברמן התייחס גם לחקירת נתניהו, ואמר: "אנחנו קצת ממהרים. אני לא מתרשם מהעובדות בתקשורת שזה מחייב כתב אישום, אבל לא מכיר את החוק". ליברמן התייחס בנוסף לחוק ההסדרה, ואמר כי "חוק ההסדרה זה חוק לא נכון. היה סביב זה הרבה מאוד רעש והוא לא חוקק - וכנראה לעולם לא יחוקק". לדבריו, זה מה שהוביל להצבעה באו"ם מכיוון שזה היה "הקש ששבר את גב נשיא ארה"ב". הוא ציין כי תושבי עמונה התחייבו לבית המשפט העליון כי יפנו את המאחז, והוסיף כי הוא בטוח שיעמדו בכל ההתחייבויות שלהם.

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג (המחנה הציוני) התייחס היום לחקירת נתניהו בישיבת הסיעה ואמר כי הוא דורש ממבקר המדינה לבדוק את הקשר בין נתניהו לעיתון "ישראל היום". לדברי הרצוג, "אני דורש ממבקר המדינה לחשוף את הזיקה המלאה בין נתניהו ל'ישראל היום' ולהוכיח כי בהפעלת העיתון מדובר בתרומה אסורה לסיעת הליכוד ונתניהו של מיליונים רבים, כלי שרת למען מועמד אחד ומפלגה אחת".

הרצוג אמר כי "הדיווח על השיחות בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות מוזס, מאמתת את הטענות שמערכת העיתון 'ישראל היום' הופעלה ומופעלת על ידי בנימין נתניהו. זה מה שאנחנו אמרנו בבחירות ונדחינו בטענה שלא הוכח הקשר הישיר ביניהם. אז הנה הפעם הוא מוכח ויש לחשוף את הקשר לעומקו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ