פלסטיני נורה למוות בפעילות צה"ל במחנה הפליטים פארעה; צה"ל: הוא ניסה לדקור חיילים

לפי הצבא, במהלך פעילות למעצר מבוקשים רץ לעבר החיילים פלסטיני עם סכין שלופה שלא נענה לקריאתם לעצור. תושב המחנה: החיילים נכנסו לביתו של ההרוג, לא היתה הצדקה לירי. צה"ל עצר ארבעה מתושבי המחנה

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחנה הפליטים פארעה הסמוך לשכם, ב-2011
מחנה הפליטים פארעה, ב-2011צילום: ניר כפרי

פלסטיני נורה למוות הלילה (שלישי) במחנה הפליטים פארעה שליד שכם בפעילות למעצר מבוקשים במחנה. לפי הצבא, הוא רץ לעבר החיילים עם סכין שלופה. לפי גורמים פלסטינים ההרוג הוא מוחמד א-סאלחי, בן 32, אסיר לשעבר ששוחרר מהכלא בישראל לפני כשלוש שנים. 

לפי הצבא, החיילים מיחידת דובדבן פתחו בנוהל מעצר חשוד, ולאחר שהפלסטיני המשיך להתקדם לעברם כשהוא צועק אללה אכבר, הוא נורה על ידם ומת. עוד הוסיפו בצבא כי במהלך שהותם במקום נפתחה אש לעבר החיילים וכן נזרקו לעברם מטענים מאולתרים. ארבעה בני אדם נעצרו במהלך הפעילות.

הסכין שנמצאה במקוםצילום: דו"צ

חאלד מנסור, תושב המחנה, סיפר כי הכוח נכנס לפנות בוקר למחנה לבצע מעצרים, וחיילים נכנסו לביתו של א-סאלחי במטרה להגיע לביתו של דרוש לחקירה. לטענת מנסור, הכוח ירה בא-סאלחי ללא שום סיבה מוצדקת והוא הגדיר את הירי כהוצאה להורג. הוא נפצע קשה מאוד ומת במקום, אולם נלקח לבית החולים בטובאס. לדברי הפלסטינים, חיילי צה"ל עצרו שלושה צעירים ועזבו את המחנה לאחר ביצוע המעצרים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ