הצבא הסורי: ישראל תקפה שדה תעופה צבאי סמוך לדמשק

מקורות בצבא הסורי אמרו לרשת הטלוויזיה הרשמית במדינה כי כלי טיס ישראלים הפציצו את שדה התעופה אל-מזה, המרוחק חמישה קילומטרים מארמונו של אסד. הבסיס משמש בעיקר כוחות עילית של הצבא הסורי

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הטלוויזיה הסורית דיווחה הלילה (שישי) כי כלי טיס ישראלים תקפו את שדה התעופה אל-מזה, השייך לצבא הסורי. על פי הדיווח, הצבא הסורי טוען כי בשעה חצות וחצי ירו כלי טיס ישראלים כמה טילים לעבר הבסיס, שמרוחק כחמישה קילומטרים מארמונו של הנשיא אסד, ופגעו בכמה מוקדים. במקום פרצה שריפה, וישנם ככל הנראה נפגעים. בכיר בצבא הסורי כינה את התקיפה "בוטה" ואמר כי יהיו לה השלכות.

לפי רשת אל-ערביה, בתקיפה נהרגו "כמה קצינים בכירים" בצבא הסורי, ורשת אל-מיאדין הלבנונית דיווחה כי ארבעה חיילים נפצעו בה. שדה התעופה נמצא דרום-מערבית לבירת סוריה ונחשב לבסיס אסטרטגי שמשמש בעיקר כוחות עילית של הצבא הסורי. במהלך מלחמת האזרחים במדינה נורו מבסיס זה טילי קרקע לעבר אזורים שבשליטת המורדים בפרברי דמשק.

דיווחים זרים על תקיפות ישראל בסוריה

ינואר 2013: שיירת נשק במתקן ביטחוני בג'מארייה

אפריל 2013 משלוח נשק שיועד לחיזבאללה סמוך לדמשק

מאי 2013: משלוח טילים שנועד לחיזבאללה צפונית לדמשק

יולי 2013: בסיס של צבא סוריה ליד קוניטרה

אוקטובר 2013: בסיס טילים של הצבא הסורי בלטקיה

ינואר 2014: בסיס צבאי באזור נמל לטקיה 

פברואר 2014: שיירה שהובילה טילים מסוריה ללבנון

דצמבר 2014: נמל התעופה הבינלאומי של דמשק

ינואר 2015: כוח חיזבאללה באזור קוניטרה, כולל בכיר הארגון ג'יהאד מורנייה שנהרג

יולי 2015: כלי רכב בצד הסורי של רמת הגולן 

נובמבר 2015: נמל התעופה הבינלאומי בדמשק

פברואר 2016: מוצבים של צבא סוריה מדרום לדמשק

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה היום כי שר החוץ הסורי שלח מכתבים למזכירות הכללית של האו"ם ולראש מועצת הביטחון של האו"ם. "התקפת הטילים הישראלית על שדה התעופה אל-מזה מערבית לדמשק היא חלק מסדרת התקפות ישראליות מאז תחילתה של מלחמת הטרור על ריבונותה, שלמותה הטריטוריאלית, ועצמאותה של סוריה - שתוכננה בידי סוכנויות המודיעין של ישראל, צרפת ובריטניה ועל ידי סוכניהן בסעודיה, טורקיה וקטאר ומדינות אחרות שמעוניינות להחיל שליטה והגמוניה על סוריה והאזור", כתב השר בהודעתו לפי הדיווח.

בחודש שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית כי ישראל שיגרה טילים לעבר אותו שדה התעופה. גורם צבאי סורי מסר אז כי בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר שיגרה ישראל כמה טילי קרקע-קרקע שגרמו לפיצוצים בשדה התעופה, אך לא דווח על נפגעים.

כשבוע לפני כן דווח בטלוויזיה הסורית כי ישראל תקפה מחסן נשק של צבא סוריה ושיירת כלי רכב בפאתי דמשק. על פי הדיווח, כלי טיס ישראלי תקף בשני טילים מתחם באזור המוכר בשם אסבורה בפרבר המערבי של דמשק, ושהתקיפה בוצעה מהשטח האווירי של לבנון. לא נמסר על נפגעים, אך דווח כי כלי הרכב נערכו להוביל נשק לחיזבאללה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ