צה"ל תקף עמדה של חמאס בעזה בתגובה לירי מדרום הרצועה

הירי הבוקר כוון לעבר כוח צה"ל שביצע עבודות סמוך לגדר המערכת בדרום הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי אין נפגעים לכוחות צה"ל, אך נזק נגרם לכלי רכב צבאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צה"ל תקף הבוקר (ראשון) עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לירי שכוון לעבר כוח צה"ל שביצע עבודות סמוך לגדר המערכת. מדובר צה"ל נמסר כי אין נפגעים לכוחות צה"ל, אך נזק נגרם לכלי רכב צבאי. לפי דיווחים בעזה, העמדה שהותקפה שייכת לכוח חמאס שאמור למנוע ירי לעבר ישראל.

בשבוע שעבר דווח כי חמאס חדר לטלפונים של חיילים באמצעות פרופילים פיקטיביים של נשים צעירות ברשתות החברתיות. עשרות חיילים ואנשי קבע הורידו אפליקציה ששימשה סוס טרויאני, ובצה"ל החליטו בתגובה להחמיר את הנחיות ההתנהלות ברשת.

כחלק מדפוס הפעולה שנחשף, דמויות שהזדהו כנשים צעירות יצרו קשר עם חיילים – בעיקר כאלו המשרתים כלוחמים – כשבפועל היו אלו פרופילים מזויפים שהופעלו על ידי חמאס. לאחר התכתבות ראשונית בין ה"נשים" לחיילים, התבקשו האחרונים להוריד אפליקציה המאפשרת שיחות וידיאו. לאחר מכן קיבלו החיילים הודעה כי התקנת האפליקציה כשלה, ואילו אותן דמויות וירטואליות נעלמו וניתקו קשר עם החיילים.

בחודש שעבר פרסם שב"כ כי נחשפה חוליית חמאס שתכננה לבצע פיגועי התאבדות וירי. שירות הביטחון הכללי הודיע כי עצר בחודשים האחרונים למעלה מ-20 פלסטינים המזוהים כפעילי חמאס. עבור פיגועי ההתאבדות כבר גויסו ארבעה פלסטינים שהיו אמורים לשמש כמחבלים מתאבדים – לשאת על גופם מטעני נפץ ולהפעילם באזור ירושלים וחיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ