עבאס: ועידת השלום בפריז דחתה את התכתיבים הישראלים בהתנחלויות

לדברי הנשיא הפלסטיני יישום הודעת הסיכום של הוועידה יחייב את ישראל להפסיק "את מסע ההרס לפתרון שתי המדינות". עבאס הוסיף כי ההנהגה הפלסטינית מוכנה לשוב לשולחן המו"מ

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), בירך על הודעת הסיכום של ועידת השלום בפריז. "ועידת פריז אימצה את החלטות הקהילה הבינלאומית המבוססות על החוק הבינלאומי ודחתה את כל התכתיבים הנוגעים להתנחלויות וקביעת העובדות בשטח - כולל בירושלים", אמר עבאס.

עבאס בטקס ההכתרה של השגריר הפלסטיני בוותיקן, אתמולצילום: MAX ROSSI/רויטרס

אבו מאזן קרא ליישום החלטה 2334 של מועצת הביטחון של האו"ם, והודעת הסיכום של ועידת השלום בפריז - מה שיחייב לדבריו את ישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות, כולל בירושלים, ליישם את כל ההסכמים החתומים עם הרשות ולהפסיק "את מסע ההרס לפתרון שתי המדינות".

עוד קרא עבאס לכל המדינות שטרם הכירו במדינה הפלסטינית לעשות זאת בהקדם כדי לשמור על השלום ועל פתרון שתי המדינות ולתרום ליציבות במזרח התיכון.

לפי עבאס, ההנהגה הפלסטינית מוכנה לחזור לשולחן המשא ומתן להסדר הקבע על פי החלטות הקהילה הבינלאומית, לרבות החלטת מועצת הביטחון האחרונה והודעת הסיכום של הוועידה בפריז - על פי מנגון בינלאומי שיפקח על יישום ההחלטות ובמסגרת לוח זמנים מוגדר. 

חבר הוועד המרכזי של הפתח, מוחמד אשתייה, אמר בראיון לטלוויזיה הפלסטינית כי הצלחת ועידת השלום בפריז מחייבת הקמת ועדת מעקב בינלאומית ליישום ההחלטות, ומסגרת זמן קבועה לסיום הכיבוש. "אנחנו לא רוצים ועידה ליום אחד אלא מעבר לצעדים אופרטיביים כדי שהאזרח הפלסטיני ירגיש את השינוי ואת התמיכה הבינלאומית", אמר אשתייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ