שב"כ עצר 13 פעילי חמאס באזור רמאללה, בהם חבר המועצה המחוקקת של הארגון

על פי שב"כ, במבצע נתפסו גם כספים, מכונית וחומרי תעמולה. בשבועות האחרונים נחשפה מפקדה של הארגון שפעלה באמצעות ארגוני צדקה וחינוך בגדה

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן

השב"כ הודיע הבוקר (שני) כי במהלך הלילה נעצרו 13 פעילי חמאס באזור רמאללה, בהם גם חבר המועצה המחוקקת של הארגון. במסגרת המבצע נתפסו כספים, מכונית וחומרים המוגדרים "חומרי תעמולה" של חמאס. בנוסף, כוחות צה"ל איתרו במהלך הלילה בית מלאכה בו פעלו ארבע מחרטות לייצור אמצעי לחימה במחנה הפליטים אל-ערוב.

בשב"כ הוסיפו כי בשבועות האחרונים נחשפה מפקדה של חמאס שפעלה גם באזור רמאללה. לפי השב"כ, עשרות פעילי חמאס לקחו חלק בפעילות המפקדה, שמטרתה לחזק את השפעת חמאס בשטחי הגדה המערבית. לצורך כך, פעלו אנשי המפקדה בעיקר בארגוני צדקה וחינוך איסלאמיים הפועלים עבור "קירוב לבבות" ותמכו כספית במשפחות אסירים פלסטינים השוהים בכלא הישראלי, ומבצעי פיגועים.

דגלי חמאס שהוחרמו באזור רמאללה ב-2014צילום: אי־אף־פי

בשב"כ אומרים כי אותה מפקדה מומנה על ידי גורמי חמאס בעזה ובמדינות נוספות. "חשיפת התשתית מלמדת על המשך כוונתיה האסטרטגיות של חמאס להפעיל ולבסס את מעמדה בשטח, תוך ניסיון למוטט את שלטון הרשות, וזאת במקביל לניסיונתיה הרבים של התנועה להוציא לפועל פיגוע טרור קשים", נכתב בהודעת השב"כ.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ