סרטון מהדריסה באום אל-חיראן מעלה שאלות לגבי נסיבות התקרית

בסרטון נראים שוטרים מתקדמים לעבר המכונית ויורים, ולאחר מכן היא מאיצה ופוגעת בכוח. לא ברור מה קדם לירי ואם הנהג האיץ בעודו בחיים ■ המשטרה הודיעה שזהו פיגוע דריסה אך עדי ראייה אומרים כי הנהג איבד שליטה בעקבות הירי

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סרטון מהדריסה באום אל-חיראן
"הארץ"

סרטון מהתקרית באום אל-חיראן הבוקר (רביעי), שבו נראים שוטרים מתקדמים לעבר מכונית ויורים ולאחר מכן היא מאיצה ופוגעת בכמה שוטרים, מעורר שאלות על נסיבות התקרית. נהג המכונית נהרג בתקרית, שוטר אחד שבו פגע נהרג ואחד נוסף נפצע. לא ברור מה קדם לירי ואם הנהג האיץ בעודו בחיים.‎

לפי המשטרה, האזרח ביצע פיגוע דריסה, אך לפי עדי ראייה הנהג נורה על ידי הכוח, איבד שליטה על כלי הרכב ואז דרס את השוטרים. השר לביטחון פנים גלעד ארדן צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי השוטרים קראו לנהג לעצור ומשלא הקשיב להם ירו לאוויר. אז, לפי ארדן, הנהג האיץ כדי לדרוס את השוטרים.

השוטרים הגיעו הבוקר לאום אל-חיראן כדי לאבטח הריסה של כ-15 מבנים כחלק מפינוי היישוב, שבאדמתו עתיד לקום יישוב יהודי. אחרי התקרית בין המשטרה לנהג הדורס החלו עימותים ביישוב.

זמן קצר לאחר דליפת הסרטון, שצולם מכלי טיס משטרתי, הפיצה המשטרה סרטון משלה ובו כיתובים על מהלך האירוע. בסרטון של המשטרה לא מצוין כי השוטרים ביצעו ירי בשלב שלפני הדריסה, ותחילת התקרית מוגדרת ברגע ההאצה.
הסרטון שהפיצה המשטרה:

ארדן כתב בטוויטר כי "להבהרת הסרטון (כי הרי גם עכשיו יהיו מי שייקחו את צד המחבל): הרכב נסע לכיוון השוטרים, קראו לו לעצור וכאשר המשיך- ירו באוויר וכדי לעצור הרכב". ארדן הוסיף: "ואז המחבל הסיט בחדות את ההגה והאיץ במהירות כדי לדרוס את קבוצת השוטרים".

עם פרסום הסרטון מסרה המשטרה כי "בסרטון ניתן לראות את המחבל עומד בצד הדרך כשאורות רכבו כבויים וברגע שמבחין בצוות הלוחמים הוא מאיץ לעברם ופוגע בהם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ