קצין בדרגת אל"מ הושעה לאחר שנגנבו ממכוניתו מסמכים מסווגים וטלפון מוצפן

מפקד פיקוד צפון האלוף אביב כוכבי השעה את הקצין הבכיר מתפקידו לשבוע, נפתחה חקירת מצ"ח. בחודש שעבר פרש מתפקידו ראש אכ"א חגי טופולנסקי לאחר שנגנב מביתו מחשב צבאי

עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל

עוד הסתבכות של קצין בכיר בשל גניבת ציוד מסווג: מפקד פיקוד הצפון האלוף אביב כוכבי החליט ביום חמישי האחרון להשעות מתפקידו לשבוע ימים קצין בדרגת אלוף משנה לאחר שממכוניתו נגנבו מסמכים מסווגים וטלפון נייד מוצפן הנקרא "ורד הרים". המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

בחודש שעבר פרש מתפקידו ראש אגף כוח האדם בצה"ל האלוף חגי טופולנסקי לאחר שמביתו נגנב מחשב נייד צבאי שהוחזק שם בניגוד לפקודות צה"ל. טופולנסקי נחקר באזהרה לאחר גניבת המחשב, שבו נשמרו מסמכים צבאיים וייתכן שגם מידע צבאי רגיש.

האלוף אביב כוכבי בכנס של מחקרי המכון לביטחון לאומי, ב-2014צילום: מוטי מילרוד

לפי ההנחיות הצבאיות, אין להשאיר מחשבים ניידים במכוניות הצבאיות או בבתים כשהם לא בכספת. במקרים שבהם נגנבו מחשבים ניידים או תיק עם מסמכים מסווגים בעבר, הודחו הקצינים מתפקידם ונפתחה נגדם חקירת מצ"ח. במקרה של טופולנסקי - הקצין המפקד על חיל המשטרה הצבאית ויחידת מצ"ח - הוא החליט על דעת עצמו לסיים את תפקידו, ולא לחכות להחלטת הרמטכ"ל בנושא. 

חודשיים לפני התפטרותו של טופולנסקי, הושעה לשבועיים קצין חיל האוויר בדרגת אלוף משנה לאחר שנגנב ממנו מחשב נייד צבאי, ונפתחה נגדו חקירת מצ"ח. לפני כשנה הודח מתפקידו מפקד התותחנים בפיקוד הצפון, אלוף משנה אילן לוי, לאחר שמכוניתו נגנבה ובה נותר תיק שכלל מסמכים צבאיים. עם זאת, הוא לא הודח מצה"ל והמשיך לשרת בצבא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ