מאסר עולם ועוד 30 שנות מאסר נגזרו על אחד מרוצחי מלאכי רוזנפלד

על עבדאללה אסחאק, שנהג ברכב ממנו נורה רוזנפלד ביוני 2015 וניסה לבצע שני פיגועי ירי נוספים, נגזרו גם פיצויים כספיים

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום (ראשון) מאסר עולם ועוד 30 שנות מאסר על עבדאללה אסחאק, בגין חלקו ברצח מלאכי רוזנפלד סמוך להתנחלות שבות רחל ביוני 2015. אסחאק, שנהג ברכב ממנו נורה רוזנפלד, הורשע בעבירות של גרימת מוות בכוונה וכן בניסיון לגרימת מוות בכוונה בשל פציעת חבריו, חננאל כהן, יאיר הופר ושי מימון. 

בנוסף, בית המשפט הרשיע את אסחאק בירי שביצע יומיים קודם לכן לעבר אמבולנס ורכב אזרחי בהם שהו אזרחים ישראלים שלא נפגעו, ובניסיון לבצע פיגוע ירי במחסום צבאי שלושה שבועות קודם לכן. כמו כן הוטלו על אסחאק פיצויים בסך 250,000 שקל למשפחתו של רוזנפלד, ו-25,000 שקלים לכל אחד מן הפצועים בפיגוע. ההליכים נגד מועאד חאמד, שירה ברוזנפלד, עדיין מתנהלים.

מחסום משטרתי סמוך לזירת הפיגוע, ב-2015צילום: תומר אפלבאום

בהחלטתם כתבו השופטים כי אסחאק ושותפו מועאד נפגשו ביום הפיגוע וסיכמו כי באותו ערב יצאו לבצע פיגוע ירי נוסף לזה שניסו להוציא יומיים קודם לכן. "בשעות הערב אסף מועאד את הנאשם, והנאשם התחלף עם מואד בנהיגה. לאחר מכן, נסעו השניים לכיוון היישוב מעייר, ובדרכם הבחינו ברכב מסוג ניסאן הנוסע מכיוון היישוב אש קודש. ברכב זה נהג חננאל כהן, יחד עם חברו מלאכי רוזנפלד המנוח, יאיר הופר ושי מימון", נכתב בהחלטה.

"הנאשם הסתובב עם רכבו ונסע לכיוון הצומת המחברת בין הכבישים. חננאל כהן הבחין ברכב שבו נהג הנאשם ועצר בצומת על מנת לתת לו זכות קדימה. משעצר רכב הניסאן פתח מועאד (השותף) את חלון רכבו וירה לעבר רכבו של חננאל. כתוצאה מהירי נפגעו כלל נוסעי המכונית״. רוזנפלד, שהיה בן 26 מההתנחלות כוכב השחר, נפצע קשה מהירי ומת יום לאחריו בבית החולים שערי צדק בירושלים.

בהחלטה ציטט השופט, רס״ן חיים בלילסי, את אמו של רוזנפלד, שרה: ״אין ספק שהרע מכל קרה לנו. החסר, הכאב, הגעגוע הם באמת מעבר למילים, ולכן אני אפילו לא מנסה לתאר ולהרחיב בעניין זה. מלאכי היה שזור בכל נימי נפשנו וחיינו ברגישות וחכמה כה רבים שעקירתו מתוך המרקם המשפחתי הינה פעולה מכאיבה מעין כמוה״. השופט הוסיף כי ״בתער חד פילחו מילותיה של האם השכולה את חלל אולם בית המשפט. מילים אלו, על אף שהוקראו מן הכתוב על ידי התובע הצבאי, נותרו מהדהדות זמן רב לאחר תום הדיון״.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ