לשכת רה"מ: נתניהו לא יתנגד לפרסום החלקים הלא מסווגים מדו"ח צוק איתן

מחר צפויה ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה להצביע על הסרת החיסיון מעל הדו"ח והעברתו לידי מערכת הביטחון, לצורך הסרת החלקים המסווגים לפני פרסומו לציבור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה נתניהו ומבקר המדינה שפירא בכנסת, ב-2012
ראש הממשלה נתניהו ומבקר המדינה שפירא בכנסת, ב-2012צילום: אמיל סלמן

‏גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו היום (שני) כי לראש הממשלה בנימין נתניהו אין כל התנגדות לפרסום החלקים הלא מסווגים של דו"ח מבקר המדינה בנושא "צוק איתן", שדנים בעבודת הקבינט במהלך המלחמה בעזה בקיץ 2014 ובהיערכות לאיום המנהרות. אתמול דווח ב"הארץ" כי בחודשים האחרונים עלתה בסביבת נתניהו הצעה לנסות לטרפד את פרסום הדו"ח המביך באמצעות הטלת מגבלות, שינומקו בשיקולי ביטחון מידע.

מחר צפויה ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה לקיים הצבעה על הסרת החיסיון מעל הדו"ח והעברתו לידי מערכת הביטחון, לצורך הסרת החלקים המסווגים לפני פרסומו לציבור.

מבקר המדינה יוסף שפירא העביר אתמול לידי ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה בכנסת את אחד מחלקי הדו״ח על מבצע צוק איתן, העוסק בתפקוד הקבינט. כותרתו של הדו"ח היא "תהליכי קבלת החלטות בנוגע לרצועת עזה, ערב מבצע צוק איתן ובתחילתו"

הוועדה אמורה לקבל בקרוב לידיה גם את שני החלקים הנותרים - על איום המנהרות ועל היבטי המשפט הבינלאומי בלחימה. בימים הקרובים צפוי בוועדת המשנה עימות פוליטי סביב נוסח הדו״ח שיותר לפרסום. בסביבת ראש הממשלה מבקשים כנראה למנוע פרסום פרטים מסוימים בדו״ח. הטיוטה הסופית של הדו״ח, שהופצה לפני כחודשיים, כללה ביקורת חריפה על תפקוד נתניהו, שר הביטחון הקודם משה יעלון והקבינט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ