אזרח ישראלי שנלחם בדאעש מואשם ברצח במדינה ערבית

הצנזורה התירה היום לפרסום את פרטי הפרשה, שחשף השר איוב קרא לפני כחודשיים: נהג שהסיעו בדרכו לחופשה מהקרבות גילה שהוא ישראלי וניסה להרוג אותו, וחסין ירה בו. הוא עצור במדינה מאז יוני 2015

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

צעיר ישראלי עצור מאז יוני 2015 במדינה ערבית אשר לישראל אין יחסים דיפלומטיים עמה, כך מתירה היום (שלישי) הצנזורה לפרסום. הוא חשוד ברצח, עבירה שהעונש בגינה במדינה הוא הוצאה להורג. משפחתו של הצעיר מנסה לגייס 120 אלף דולר במסגרת הסכם שיוכל להביא לשחרור. משרד החוץ נמצא בקשר עם בני משפחתו של הצעיר.

אדם חסיןצילום: מתוך פייסבוק

בנובמבר חשף השר איוב קרא את סיפורו של הצעיר, בן חסין, יהודי ישראלי בן 21, ואמר כי הוא נמצא בקשר עם אביו. לפי הודעתו של קרא, חסין יצא למדינה הערבית כדי לבקר את סבו וסבתו שמתגוררים בה, ושם הצטרף לכוחות שלוחמים נגד ארגון דאעש (המדינה האיסלמית). בדרכו לחופשה מהקרבות נהג הרכב שהסיעו גילה שהוא ישראלי וניסה להרוג אותו, וחסין ירה בו והרג אותו. "הוא ילד שקט, ילד טוב", סיפר היום אביו. "הנהג שמע אותו מדבר בעברית וכשהבין שזו שפה של ישראלים, אמר לו שימסור אותו לדאעש. לכן הוא ירה שני כדורים".

בשיחה עם אביו ששודרה הערב בערוץ 2 סיפר הצעיר: "עינו אותי, כיסו לי את העיניים והיתי אזוק. נתליתי מהתקרה. עקרו לי את כל הציפורניים, גם מהרגליים. איך אני יכול לדעת שמישהו יעזור לי? איך אני יכול לסמוך על מישהו? כל מי שהיתה לו הזדמנות לעזור רצה להרוג אותי או לחטוף אותי".

גזר דינו של חסין צפוי בעוד ארבעה ימים, ובינתיים מתנהלים מגעים לשחרורו. קרא אמר היום ל"הארץ": "לאחר שנה וחצי במעצר, וכשעמדו להוציאו להורג, פנה אלי אביו ומנעתי הוצאתו להורג בתנאי שישולם כופר עבורו בסך 120 אלף דולר. ביקשתי את הסרת החסיון מהצנזורה כדי לאסוף את הכסף ולהציל אותו".

לדברי אביו של הצעיר, "זו התרבות במדינות ערב, יש את החוק של המדינה, אבל אם המשפחה סולחת אז אין לשופט מה להחליט יותר". "ברגע שהמשפחה השנייה מקבלת את הסכום, היא הולכת לבית המשפט ורושמת את ההסכם, זה חוקי", הוא אמר, "בהתחלה ביקשתי שייתנו לי שבועיים לגייס את הכסף, ועכשיו יש דיון ב-29 בחודש. אם עד אז לא אגייס את הכסף, אצטרך לבקש עוד זמן. אין לי את הסכום הזה. אני מבקש שיעזרו לי לגייס את הסכום הזה ושנוכל לשחרר את הילד בשלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ