נדחתה ההצבעה על פרסום דו"ח המבקר על צוק איתן, משיקולי ביטחון מידע

ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה החליטה לדחות את ההצבעה לתחילת השבוע הבא, לאור טענת נציגי מערכת הביטחון כי יש בדו"ח תכנים בעלי רגישות ביטחונית שלא היו ידועים קודם לכן

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מבקר המדינה יוסף שפירא ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה קארין אלהרר, אתמול בכנסת
מבקר המדינה יוסף שפירא ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה קארין אלהרר, אתמול בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה החליטה היום (שלישי) לדחות את ההצבעה על הסרת החיסיון מעל דו"ח המבקר על עבודת הקבינט ועל ההיערכות לאיום המנהרות במהלך מבצע "צוק איתן". ההחלטה על הדחייה התקבלה בעקבות תכנים בדו"ח בעלי רגישות ביטחונית גבוהה שלא היו ידועים קודם לכן לחברי הוועדה. 

נציגי מערכת הביטחון אמרו לחברי הוועדה בדיון כי קיים מידע רגיש בדו"ח שלא צונזר ממנו. על כן חברי הוועדה הנחו אותם ואת אנשי נציגי משרד מבקר המדינה לגבש הסכמות בדבר נוסח שלא יפגע בביטחון המדינה ויוכל להתפרסם בציבור. דיון נוסף בעניין יתקיים ביום ראשון.

הוועדה תומכת עקרונית בפרסום הדו"ח, שכאשר יוסר ממנו החיסיון הוא יועבר לידי מערכת הביטחון, לצורך הסרת החלקים המסווגים לפני פרסומו לציבור. הוועדה אמורה לקבל בקרוב לידיה גם את שני החלקים הנותרים מהדו"ח על המבצע בעזה - החלק על איום המנהרות והחלק על היבטי המשפט הבינלאומי בלחימה. 

‏גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו אתמול כי לבנימין נתניהו אין כל התנגדות לפרסום החלקים הלא מסווגים של הדו"ח והוא מתכוון לתמוך בו. שלשום העביר מבקר המדינה יוסף שפירא לידי הוועדה את הדו"ח, שכותרתו היא "תהליכי קבלת החלטות בנוגע לרצועת עזה, ערב מבצע צוק איתן ובתחילתו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ