צעירה שהותקפה מינית על ידי פלסטינים תוכר כנפגעת פעולות איבה

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה בחן את המקרה שאירע בירושלים ב-2008 וקבע כי הנפגעת הותקפה בשל יהדותה, ולכן האירוע לאומני

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

סטודנטית שהותקפה מינית על ידי פלסטינים בירושלים בשנת 2008 תוכר כנפגעת איבה. ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, בחן את המקרה וקבע כי הנפגעת הותקפה בשל יהדותה ולכן האירוע לאומני.

לפי הודעת משרד הביטחון, הסטונדטית, שהיתה בת 25 בזמן האירוע, הותקפה על ידי קבוצת קטינים פלסטינים ליד גיא בן הינום באזור העיר העתיקה בירושלים בשעות הצהריים. על פי ההודעה, התוקפים "תפסו אותה בכוח, שדדו אותה וביצעו בה מעשה מגונה, תוך שהם גורמים לה חבלות רבות ושבר באפה".

עוד נמסר כי חוק התגמולים מגדיר פגיעת איבה כ"פגיעה ממעשה אלימות, שמטרתו העיקרית היא פגיעה באדם בשל השתייכותו למוצא לאומי אתני, ובלבד שהוא נובע מהסכסוך הישראלי ערבי". על פי החוק, הכרה בנפגע איבה תתקבל ב"נסיבות שיש בהן יסוד סביר להניח שנפגע פגיעת איבה".

בשנת 2015 משרד הביטחון הודיע כי החליט להכיר במקרה האונס שהיה בגן העיר בתל אביב ב-2012 כפעולת איבה שבוצעה על רקע לאומני. כך, הנאנסת הוכרה כנפגעת פעולות איבה והחלה לקבל תגמולים לפי החוק. המקרה התרחש כאשר בני זוג צעירים שבילו בתל אביב הלכו בסביבות השעה 04:00 לפנות בוקר לחניון גן העיר ליד העירייה, שם חנתה מכוניתם. בדרכם למכונית הם הבחינו בגבר שעקב אחריהם. כאשר הגיעו לחניון שלף התוקף, אחמד בני ג'אבר, פלסטיני בן 21 מהכפר עקרבה, סכין וכפה על הצעיר לקיים יחסי מין עם הצעירה. השניים קיימו יחסי מין ולאחר מכן ג'אבר אנס את הצעירה בשירותים הציבוריים של החניון, תוך שהוא מאיים על הצעיר. לאחר קרוב לשעתיים, נמלט ג'אבר מהמקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ