גויס הכסף לשחרורו מהכלא של הישראלי שיצא להילחם בדאעש ונאשם ברצח

ארגון זק"א הודיע כי גייס 120 אלף דולר למען בן חסין, הכלוא במדינה ערבית לאחר שירה בנהג שאיים לחשוף את זהותו הישראלית. ביום ראשון יתקיים דיון נוסף בעניינו בבית המשפט

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

ארגון זק"א הודיע היום (רביעי) כי הצליח לגייס את הסכום הדרוש לשחרורו מהכלא של בן חסין, הצעיר הישראלי המואשם ברצח במדינה ערבית שאין לישראל קשרים עמה. "בסיוע מאות אנשים בעלי חסד מישראל ומהעולם גייסנו את הסכום הנדרש לשחרור היהודי בן חסין", נמסר מארגון זק"א, שדיווח כי גייס תוך פחות מ-24 שעות 120 אלף דולר. אביו, אילן חסין, סיפר כי המועד האחרון לתשלום הכסף הוא יום ראשון, אז צפוי להתקיים דיון נוסף בעניינו של בנו בבית המשפט. 

בן חסין, המחזיק גם באזרחות קנדית, יצא למדינה הערבית כדי לבקר את סבו וסבתו והצטרף שם לכוחות הלוחמים בארגון המדינה האיסלאמית (דאעש). הוא סיפר כי כאשר נהג מונית איים לחשוף את היותו ישראלי, ירה בו מתוך הגנה עצמית. הוא נכלא והואשם ברצח, עבירה שעשויה לגרור עונש מוות. במסגרת פשרה עם משפחתו של הנהג, הוסכם כי ישוחרר אם ישלם להם פיצויים. אתמול הותרה הפרשה לפרסום ואביו סיפר כי אינו מצליח לגייס את הסכום. 

"מבצע הגיוס התחיל אמש בשעות הערב המאוחרות", נמסר מזק"א, "יו"ר הארגון יהודה משי זהב יצא בפנייה נרגשת במטרה לגייס סכום כסף של מאה ועשרים אלף דולר כדמי כופר למדינה בה עצור בן חסין ובכך יזכה לשחרור מהכלא ולחזור לישראל בריא ושלם". משי זהב אמר כי קיבל פנייה מאילן חסין וממשרד החוץ לסייע בגיוס הסכום. "בימים הקרובים הכסף יועבר למדינה האיסלאמית בתקווה ובתפילה שהם יעמדו בהסכם והוא ישוחרר לחופשי", אמר מי זהב.

בנובמבר חשף השר איוב קרא את סיפורו של חסין, יהודי ישראלי בן 21, ואמר כי הוא נמצא בקשר עם אביו. לפי הודעתו של קרא, חסין יצא למדינה הערבית כדי לבקר את סבו וסבתו שמתגוררים בה, ושם הצטרף לכוחות שלוחמים נגד דאעש. בדרכו לחופשה מהקרבות נהג המונית שהסיעו גילה שהוא ישראלי וניסה להרוג אותו, וחסין ירה בו והרג אותו. "הוא ילד שקט, ילד טוב", סיפר אתמול אביו. "הנהג שמע אותו מדבר בעברית וכשהבין שזו שפה של ישראלים, אמר לו שימסור אותו לדאעש. לכן הוא ירה שני כדורים".

בשיחה עם אביו ששודרה אתמול בערוץ 2 סיפר הצעיר: "עינו אותי, כיסו לי את העיניים והייתי אזוק. נתליתי מהתקרה. עקרו לי את כל הציפורניים, גם מהרגליים. איך אני יכול לדעת שמישהו יעזור לי? איך אני יכול לסמוך על מישהו? כל מי שהיתה לו הזדמנות לעזור רצה להרוג אותי או לחטוף אותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ