דו"ח המבקר על עבודת הקבינט בצוק איתן יותר לפרסום

את ההחלטה קיבלו פה אחד חברי ועדת המשנה לביקורת המדינה. הוועדה אמורה לקבל בקרוב לידיה גם את שני החלקים הנותרים מהדו"ח, ורק לאחר מכן יפורסם הדו"ח כולו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת המשנה לביקורת המדינה החליטה הבוקר (ראשון) לפרסם את החלק הנוגע לפעולת הקבינט במבצע צוק איתן. ההחלטה התקבלה פה אחד. בשבוע שעבר החליטה הוועדה לדחות את ההצבעה בעקבות תכנים בדו"ח בעלי רגישות ביטחונית גבוהה שלא היו ידועים קודם לכן לחברי הוועדה. 

הוועדה אמורה לקבל בקרוב לידיה גם את שני החלקים הנותרים מהדו"ח על המבצע בעזה - החלק על איום המנהרות והחלק על היבטי המשפט הבינלאומי בלחימה, ורק אז יפורסם הדו"ח המלא - על פי ההערכות, בעוד כשבועיים.

יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), בירכה הבוקר על ההחלטה: "אני שמחה ומברכת על ההתכנסות המהירה סביב הנושא ועל ההצלחה בפרסום הדוח עם תוכן מהותי ונאמן ככל הניתן לנוסח הלא מצונזר", אמרה. "חשוב לי להדגיש שהשינויים הם מינוריים ובשיקולי ביטחון בלבד". אלהרר הוסיפה כי "השלב הבא והמכריע הוא שהממשלה תפעל להפקת לקחים ומסקנות מהדו"חות, אחרת כל המאמצים הם לשווא".

‏גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו בשבוע שעבר כי לבנימין נתניהו אין כל התנגדות לפרסום החלקים הלא  מסווגים של הדו"ח והוא מתכוון לתמוך בו. 

מבקר המדינה יוסף שפירא, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

ביום שלישי התייחס נתניהו התייחס לדו"ח המבקר, ואמר כי "ניהלנו את המבצע באחריות ובצורה איתנה, מושכלת ותקיפה, והתוצאות מדברות בעד עצמן". נתניהו, שנשא את הדברים בוועידת מרכז השלטון המקומי וקק"ל בתל אביב, הוסיף כי "חצי שנה לפני צוק איתן סיכמתי את הערכת המודיעין השנתית בקבינט במילים האלה: 'לגבי המנהרות - חטיפות וחדירות ליישובים הן סכנה קשה'". לדבריו, "סיכמתי את איום המנהרות כאחד מארבעת האיומים הגדולים על ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ