ליברמן על הצהרת הבית הלבן שהתעלמה מהיהודים בשואה: מתייחס לזה כתקלה

שר הביטחון התייחס להצהרת הבית הלבן לרגל יום השואה ואמר כי "הממשל הזה הוא ידידותי, מקווה שבשנה הבאה ידברו על שישה מיליון". על חוק ההפקעה אמר: נתמוך בו, אך הוא ייפסל בבג"ץ

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) להצהרת הבית הלבן לרגל יום השואה הבינלאומי, שהתעלמה מלהזכיר במפורש יהודים ואנטישמיות. ליברמן, שנשא את הדברים במהלך ישיבת סיעת ישראל ביתנו, אמר כי "הממשל הזה זה ממשל ידידותי. אני מתייחס לזה כתקלה ואי הבנה. אין מקום למשהו דיפלומטי". הוא הוסיף כי הוא "מקווה ששנה הבאה ידברו על אותם ששה מיליון. אנחנו לא מחפשים לריב עם אף אחד".

בינתיים בית הלבן ממשיכים להתפתל ולהגן על אופן ניסוח ההצהרה. ראש הסגל ריינוס פריבוס אמר הלילה (שני) בראיון לאן־בי־סי כי הוא "אינו מתחרט על בחירת המלים". לדבריו, "הסבל של כולם בשואה, לרבות כמובן סבלם של היהודים הוא מאוד עצוב". פריבוס הוסיף: "אם היינו יכולים למחוק זאת מספרי ההיסטוריה היינו עושים זאת — אבל אנחנו לא יכולים".

בנוסף התייחס ליברמן גם לחוק להפקעת אדמות פלסטינים, ואמר כי סיעתו תתמוך בו. עם זאת, אמר ליברמן "לא צריך להיות גאון כשאתה קורא שהיועמ"ש מתנגד לחוק ולא מוכן להגן עליו בבג"ץ - הסיכוי שלו להיפסל הוא מאה אחוז". לגבי אישור התכניות לבניית אלפי יחידות דיור בגדה, אמר כי אנחנו הולכים לפי אותה מדיניות. איפה שיש אנשים שם תהיה עדיפות לבנייה. יש תוצאה בלתי הפיכה. 2500 יחיד יצאו לדרך אי אפשר לעצור את זה"                                    

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ