מקסיקו לישראל: בעקבות דברי ריבלין לנשיא פיינה-נייטו המשבר הסתיים

נשיא המדינה שוחח עם עמיתו המקסיקאי עקב המשבר שנוצר סביב ציוץ נתניהו בנושא החומה, ואמר: מצר על כל פגיעה שנגרמה. מקסיקו הודיעה כי היא רואה את הפרשה כסגורה

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

פקיד בכיר בירושלים אמר כי סגן שר החוץ של מקסיקו התקשר הערב (שלישי) לשגריר ישראל יוני פלד והבהיר לו כי בעקבות המסרים שהשמיע הנשיא ראובן ריבלין בשיחה עם נשיא מקסיקו אנריקה פיינה-נייטו, המשבר בין המדינות הסתיים ומקסיקו רואה את הפרשה כסגורה.  

על רקע המשבר שנוצר בין המדינות בעקבות הציוץ שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין החומה בגבול מקסיקו, התקשר ריבלין לפיינה-נייטו. ריבלין אמר לעמיתו המקסיקאי כי המשבר שנוצר נבע מאי-הבנה, הביע צער על כל פגיעה שהיתה ברגשות העם במקסיקו ואמר שהוא מקווה כי ניתן יהיה לסיים את המתיחות ולהחזיר את היחסים למסלולם.

"המצב הביטחוני בישראל ובאזור המזרח התיכון, הביא אותנו להחלטה החשובה לבנות גדר בגבולנו. אין לנו כל כוונה להשוות בין מצבה הביטחוני של מדינת ישראל והצרכים הנגזרים ממנו אל מצבה של אף אחת מידידותינו בעולם", אמר ריבלין לנשיא מקסיקו.

"אני בטוח שאף אחד לא התכוון להשוות בין מצבה של ישראל למצבה של מקסיקו וכי מדובר רק באי-הבנה. הקשרים בנינו כה חשובים והדוקים ועלינו להשאיר מאחור כל אי-הבנה שהיתה. אני מצר על כל פגיעה שנגרמה כתוצאה מאי-הבנה זו אבל חשוב שנזכור שמדובר באי-הבנה בלבד ואני בטוח שנוכל לשים את העניין מאחורינו".

נשיא מקסיקו פיינה-נייטו הודה לריבלין על מאמציו לסיים את המשבר: ״אני רוצה לשוב ולהבהיר שמקסיקו תמיד היתה ותמיד תרצה בקשרים קרובים עם מדינת ישראל. מקסיקו נכונה לחלוטין להמשיך ולפעול בקשרים הדוקים עם מדינת ישראל אשר לצערי נפגעו בשל ציוץ זה", אמר הנשיא המקסיקני. "אנחנו מודעים לחלוטין להסבר שניתן לציוץ זה אבל הפרשנות שניתנה לדברים היתה בלתי נמנעת. תגובות רבות התעוררו בעקבות הציוץ במקסיקו ואני בטוח שאתה מודע אליהן. בקשתנו להבהרת הדברים באופן פומבי היא בלתי נמנעת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ