ליברמן חוזר בו: גל"צ תישאר תחת הצבא ולא תעבור למשרד הביטחון

בהודעת משרד הביטחון נכתב כי ליברמן קיים הבוקר התייעצות עם היועמ"ש מנדלבליט על "ההשלכות והקשיים שיוצרת הכוונה להעביר את התחנה, בהקשר של אי-תלותה ועצמאותה כגוף שידור ציבורי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין גל"צ

שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע היום (ראשון) כי הוא חוזר בו מכוונתו להוציא את תחנת גל"צ מידי הצבא ולהכפיפה למשרד הביטחון.

בהודעת משרד הביטחון נכתב כי שר הביטחון אביגדור ליברמן ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף במיל' אודי אדם קיימו הבוקר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ודנו על "האפשרויות השונות בנוגע למיקומה של גל״צ במערכת הביטחון וההשלכות והקשיים שיוצרת הכוונה להעביר את התחנה מצה״ל למשרד הביטחון, בהקשר של אי-תלותה ועצמאותה של התחנה כגוף שידור ציבורי, הפרוצדורה המורכבת שבקליטת התחנה במשרד הביטחון והצורך להסדיר את המהלך בחקיקה ראשית. לאור הקשיים הללו ומתוך הרצון לשמור על צביונה המיוחד של גל״צ, החליט שר הביטחון כי התחנה תישאר במקומה הנוכחי בצה"ל".

בסוף החודש שעבר הודיע ליברמן על כוונתו להעביר את התחנה לאחר שהאלוף במיל' אדם המליץ לעשות זאת בתום חודשים של עבודת מטה. על ההחלטה הודיע ליברמן לאחר שבמשך תקופה ארוכה טען בפני כלי התקשורת כי "אינו זוכר" את מסקנותיו של האלוף אדם בנוגע למעמד התחנה.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט וראש אגף כוח האדם לשעבר, האלוף חגי טופולנסקי, הביעו בעבר תמיכה בסגירת התחנה או לחלופין בהעברתה מאחריות צה"ל לאגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. עוד טרם קבלת ההחלטה צה"ל קיצץ תקנים בגלי צה"ל, כחלק מקיצוץ רוחב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ