הפלסטינים: אישור חוק ההפקעה מחייב לדון מחדש ביחסים עם ישראל

בתגובה לאישור החוק אמר יועצו של עבאס, חוסאם זומלוט, כי "על הקהילה הבינלאומית לפעול מול הדורסנות הישראלית וממשלת נתניהו". אבו מאזן יבקש היום מנשיא צרפת להכיר בפלסטין

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאס נואם ברמאללה, בדצמבר
עבאס נואם ברמאללה, בדצמברצילום: Majdi Mohammed/אי־פי

ברשות הפלסטינית גינו אמש (שני) את אישור החוק להפקעת אדמות פלסטינים והודיעו כי הוא מחייב את הפלסטינים לדון מחדש ביחסים עם ישראל. "הצעת החוק שעברה הערב בכנסת מחסלת את הסיכוי שנותר לפתרון שתי המדינות", אמר הלילה חוסאם זומלוט, יועצו האסטרטגי של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) בשיחה עם "הארץ". בנוסף, היום ייפגש אבו מאזן עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד ויבקש מצרפת להכיר במדינת פלסטין.

לדברי זומלוט, "הצעת החוק שאושרה מחייבת את הפלסטינים לדון מחדש במכלול מערכת היחסים עם ישראל, אבל בראש ובראשונה מחייבת את העולם והקהילה הבינלאומית לפעול מול הדורסנות הישראלית וממשלת נתניהו, שמצפצפת על העולם כולו ועל החוק הבינלאומי".

לדברי בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, "הפרלמנט הישראלי אישר חוק שמכשיר גניבה של אדמה פלסטינית". לדבריו, "יש לעצור את ההפרה השיטתית של זכויות הפלסטינים על ידי ישראל. על הקהילה הבינלאומית מוטלת האחריות לנקוט צעדים קונקרטיים כדי להגן על הפלסטינים תחת שלטון הצבאי של ישראל".

לפי נוסח הצעת החוק העדכנית שהגיע לידי "הארץ", בשלב ראשון יוקפאו הליכי אכיפה נגד 16 התנחלויות ומאחזים למשך שנה מפרסום החוק, ובמהלכה ייקבע אם ניתן להפקיע את אדמותיהם. לאחר מכן תוכל שרת המשפטים איילת שקד להרחיב את הרשימה באמצעות צו, ובאישור ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. בסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הבהירו אתמול כי הוא אינו מתכוון להגן על החוק, גם בנוסחו הנוכחי, אם יוגשו נגדו עתירות לבג"ץ.    

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ