בנט: סבב הלחימה הבא הוא רק שאלה של זמן, והפעם עלינו לנצח

שר החינוך הגיע הבוקר לטקס אזכרה בשדרות ואמר כי ניצחון ברור ימנע עוד סבב. השר גלנט אמר בראיון כי יש להערך לעימות כבר באביב. בכיר בחמאס: מחויבים לרגיעה, ישראל בוחנת אותנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר החינוך נפתלי בנט אמר הבוקר (שלישי) סבב הלחימה הבא עם חמאס הוא רק שאלה של זמן. בנט, שנשא דברים בטקס אזכרתה של אלה אבוקסיס בשדרות, שנהרגה מנפילת קסאם לפני 12 שנים, אמר כי "גם בימים אלה, מעזה, ממשיכים לאיים עלינו, ממשיכים לנסות לפגוע בנו". לדבריו, "הסכנות בימים אלה הולכות ומתגברות, מעזה ומלבנון. סבב הלחימה הבא הוא שאלה של מתי ולא של האם, ואנחנו הפעם צריכים להכריע, לא בתיקו, אלא בניצחון ברור כדי למנוע את הסבב שאחריו".

עוד אמר בנט כי "לא נהיה המדינה היחידה בעולם שילד לא יכול ללכת ברחוב בלי סכנה שיפול עליו טיל. האויב שלנו משקיע את כל זמנו ומשאביו כדי לזרוע בנו הרג". לדברי בנט, "במקום לבנות חיים, הם משקיעים בלבנות אמצעי מוות. רק על ידי הכרעה מוחלטת של האויב אנו נשים לזה קץ".

שר הבינוי והשיכון ומפקד פיקוד הדרום לשעבר יואב גלנט העריך הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי הסבב הקרוב מול חמאס בעזה עשוי להתרחש באביב. "האם התהליך הזה יביא להסלמה בסופו של דבר? להערכתי, אנחנו נגיע לסבב הזה", אמר גלנט. "אני מסמן את האביב הקרוב כנקודה שאנחנו צריכים להיות ערוכים לקראתה".

בכיר חמאס, סלאח אלברדוויל, אמר היום כי "חמאס מחוייב לרגיעה וישראל מנסה בהסלמה האחרונה לבדוק את מידת הסבלנות והספיגה של הארגון". אתמול ביצע צה"ל סדרת תקיפות חריגה נגד עמדות חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי רקטה באותו בוקר "ולאור אירועים שהתרחשו במהלך החודש האחרון", כך לפי צה"ל. בתגובה לתקיפות הזהיר דובר חמאס "מהמשך התוקפנות נגד מוסדות הארגון והתשתיות ברצועת עזה". ארגון סלפי קיבל אחריות לירי הרקטה, שנפלה בשטח פתוח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ