ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למשרד החוץ "לנזוף" בשגריר בלגיה בישראל וזאת על רקע פגישה שקיים ראש ממשלת בלגיה שארל מישל אתמול (רביעי) עם נציגים של ארגון זכויות האדם "בצלם" וארגון "שוברים שתיקה". משרד החוץ זימן את השגריר הבלגי והפגישה עמו תתקיים הבוקר.

"בישראל רואים בחומרה את פגישתו של ראש ממשלת בלגיה עם ראשי שוברים שתיקה ובצלם בעת שהותו בישראל", נמסר אמש מלשכת ראש הממשלה. "בבלגיה עדיין קיימות יוזמות של התובע הכללי להעמיד לדין בכירים ישראלים, לרבות ציפי לבני וקציני צה"ל. ממשלת בלגיה צריכה להחליט אם היא רוצה לשנות כיוון או להמשיך בקו אנטי ישראלי. ראש הממשלה נתניהו הנחה לקדם חקיקה שתמנע מימון של ממשלות זרות עבור עמותות שפוגעות בחיילי צה"ל".

ביום שלישי נפגש ראש הממשלה נתניהו עם עמיתו הבלגי. פקיד ישראלי בכיר מסר כי נתניהו העלה בפגישה את סוגיית המימון שממשלת בלגיה מעבירה לעמותות בישראל. "ראש הממשלה דרש להפסיק מימון של ממשלת בלגיה לעמותות שפועלות נגד חיילי צה"ל ונגד מדינת ישראל, כולל העברת מימון עקיף", אמר הפקיד הבכיר.

אלא שחרף דבריו של נתניהו ואולי אפילו בגללם, נפגש יום לאחר מכן ראש הממשלה הבלגי עם מנכ"ל "בצלם" חגי אלעד ועם אחד מבכירי ארגון "שוברים שתיקה" יהודה שאול. השניים סקרו בפני מישל את פעילות הארגונים שלהם וכן את ההערכה שלהם לגבי המצב בשטח בגדה המערבית. דבר הפגישה פורסם אמש בערוץ 10 ושעה קלה לאחר מכן הורה נתניהו לזמן את השגריר הבלגי לאות מחאה.

ביום שני במהלך פגישתו עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בלונדון ביקש נתניהו כי בריטניה תפסיק את המימון לעמותות שמאל ישראליות, ובראשן "שוברים שתיקה". נתניהו העביר למיי בפגישתם מסמך ובו רשימת עמותות שמקבלות מימון ישיר או עקיף מממשלת בריטניה ובהן גם "שוברים שתיקה". נתניהו אמר למיי כי בריטניה ודאי לא היתה מרוצה אם ישראל היתה מממנת עמותות הפועלות נגד האינטרסים הבריטיים. מלשכתו של נתניהו נמסר כי בריטניה מממנת בעקיפין את שוברים שתיקה. בלשכה הוסיפו כי בריטניה מעבירה מימון לארגונים כמו Christian Aid ו-CAFOD, ואלה מעבירים כספים לשוברים שתיקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ