דאעש נטל אחריות על ירי הרקטות לאילת

בהודעת הארגון נכתב כי רקטות גראד נורו מסיני לעבר העיר, וכי המתקפות בעתיד יהיו קשות יותר. נשיא מצרים א-סיסי אמר בצהריים כי הצבא בארצו ממשיך להילחם בטרור ללא פשרות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מחוז סיני בדאעש וסוכנות אעמאק המזוהה עם דאעש פרסמו היום (חמישי) הודעה לפיה לוחמי מחוז סיני הם שירו את הרקטות אתמול לעבר העיר אילת. בהודעה נמסר כי רקטות גראד הן שנורו לכיוון העיר. "המלחמה בכופרים תימשך", נכתב בהודעה,  "המלחמה נגד הארגון לא תעזור לאותם כופרים". עוד נמסר בהודעה כי המתקפות בעתיד יהיו הרבה יותר קשות.

אתמול יירטה מערכת כיפת ברזל שלוש רקטות שנורו מסיני לכיוון העיר אילת. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. תושבים בעיר סיפרו כי נשמעה אזעקה בעיר ואחריה הדי פיצוץ, וכוחות משטרה ערכו סריקות במקום בחיפוש אחר נפילות. ארבעה נפגעי חרדה פונו לבית החולים יוספטל בעיר. צה"ל וצבא מצרים החלו לתאם ביניהם את אופן איתור האחראים לירי לישראל. 

נשיא מצרים עבד אל פתח א-סיסי אמר בצהריים באירוע תרבות של צבא מצרים בקהיר, כי הצבא ממשיך להילחם ללא פשרות בטרור, בעיקר בחצי האי סיני. לפי א-סיסי, המתקפות שאירעו במהלך חודש יולי האחרון נגד עמדות ותחנות משטרה בצפון סיני היו במסגרת תוכנית מפורטת לפגוע בתשתית של מערכת הביטחון. הנשיא הוסיף עוד כי הטרור הוא אחד האיומים המרכזיים על כל מדינה.

ביולי האחרון אמר בכיר ישראלי לשעבר לסוכנות הידיעות "בלומברג" כי ישראל ביצעה כמה תקיפות מל"טים (מטוס ללא טייס) בחצי האי סיני בשנים האחרונות, וכי מצרים נתנה את ברכתה לפעולות אלה. לאחר כחודש פורסם סרטון, לכאורה על ידי שלוחת דאעש בחצי האי, אשר כולל איומים מפורשים על ישראל ומזהיר את היהודים כי הם עומדים "לשלם מחיר כבד בקרוב". בסרטון נשמע קריין באומרו: "יהודים, חכו לנו. העונש שהכנו לכם הוא קשה" וכן "החשבון שלנו אתכם כבד".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ