קצין בדרגת תא"ל נחקר בחשד שקיבל טובות הנאה תמורת סיוע לחיילת

תת-אלוף נחמיה סוקל חשוד שחרג מסמכותו כשסייע לחיילת לעבור מבסיסה הצבאי, לאחר שמקורב אליה נתן לבנו הנחה של אלף שקלים בשכירת וילה. סוקל יצא לחופשה ומכחיש את המיוחס לו

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

מצ"ח בודקת חשד כי ראש מטה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, תת-אלוף נחמיה סוקל, קיבל טובות הנאה במסגרת תפקידו. סוקל נחקר אתמול (חמישי) במצ"ח בחשד לחריגה מסמכות והחליט לצאת לחופשה עד לבירור הפרטים ותום החקירה. סוקל מכחיש את החשדות המיוחסים לו.

נחמיה סוקלצילום: מתוך אתר צה"ל

מצ"ח בודקת חשד כי במהלך מסיבת הגיוס שערך בנו של תא"ל סוקל לפני כשנה, הוא תיאם את הגעת חבריו לווילה ששימשה לאירועים, וסוקל האב נדרש להגיע למקום כדי שיתחייב שאלו לא ישתו אלכוהול או יעשנו סמים במתחם. במשך שיחתו עם בעל המקום, זה סיפר לו כי חברתו של בנו סובלת בשירותה הצבאי. סוקל ציין בפניו כי יבדוק את הדברים.

מכאן השתלשלות העניינים נתונה לשתי גרסאות: בעוד הקצין טוען כי בדק את הדברים בדומה לכל תלונה שמגיעה לידיעתו וזו אף התבררה כנכונה, במצ"ח בודקים אם ההנחה שקיבל בנו על השימוש במתחם - בגובה של כאלף שקלים - ניתנה כחלק מסיוע לאותה חיילת. סוקל טוען כי כלל לא ידע על ההנחה שקיבל בנו וכי הדברים אינם קשורים לטיפול באותה חיילת, שלבסוף אכן הועברה מבסיסה הצבאי.

החקירה בנושא נפתחה לפני כמה ימים והיתה תחת צו איסור פרסום עד לחקירתו של סוקל. בהודעה מטעם דובר צה"ל נמסר כי הקצין נחקר "בחשד לקבלת הנחה כספית מאזרח בקשר לסיוע שהעניק בעניין הנוגע לשירות הצבאי". כמו כן, הוסיפו כי סוקל יצא לחופשה עד לסיום החקירה.

סוקל מיוצג על ידי הסנגוריה הצבאית. הסנגור הצבאי הראשי, אל"ם רן כהן, מסר בתגובה כי "הקצין מכחיש לחלוטין את החשד נגדו - הוא לא קיבל דבר מאחר שלא פעל באופן שאינו ראוי. הקצין יצא לחופשה עד לסיומה הקרוב של החקירה. אני משוכנע שהחקירה תסתיים בסגירה של התיק ובניקויו המוחלט של הקצין מהחשדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ