המשטרה ביקרה פעמיים בתוך 12 שעות בביתו של פעיל תעאיוש שדיווח על התנכלות לרועים פלסטינים

לפני כל אחד מהביקורים בביתו, התקשר גיא הירשפלד למשטרה ודיווח על מתנחלים חמושים שתוקפים פלסטינים וצאן בצפון הבקעה. הבוקר באו לביתו שוטרים מלווים בכלב

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

משטרת ירושלים הגיעה לביתו של פעיל בקבוצת תעאיוש פעמיים בתוך פחות מ–13 שעות, ובכל פעם הביקור אירע זמן קצר לאחר שהתקשר לדווח על התנכלות לרועים פלסטינים בצפון הבקעה. בשתי הפעמים הוא ירד אל השוטרים, והם לא נכנסו לביתו. 

ביקור המשטרה הראשון בביתו של גיא הירשפלד, בן 48, היה אמש (שבת) ב-23:30. שוטרת שהתקשרה לביתו אמרה שהיא ועמיתיה נמצאים מתחת לבית, ובאו "כדי לזהותו".  הוא ביקש שימתינו שתי דקות כדי שידווח לעורכת הדין שלו, ואז הלך לראות אותה ואת שני השוטרים מחוץ לביתו. כשלוש שעות קודם לכן, בסביבות שמונה בערב התקשר הירשפלד למשטרת מחוז ש"י ודיווח כי מתנחלים חמושים, ממאחז בת בלתי מורשה של גבעת סלעית, פרצו למאהל של משפחת איוב בחלת חמד בצפון הבקעה. יום קודם לכן תקפו מתנחלים, אחד מהם רכוב על סוס, עדר צאן של המשפחה ולפי דיווחה הפרש יידה אבנים על הכבשים, הרג אחת ופצע עז וכבשה. היום בסביבות 11:30 שוב באו שוטרים לביתו של הירשפלד, לאחר שבבוקר התקשר למשטרה ודיווח כי ישראלים על סוסים שוב פלשו בצורה מאיימת למאהל של משפחת איוב. 

לאחר שיחתו היום למוקד המשטרה, סיפר הירשפלד, התקשרו אליו מתחנות המשטרה באריאל ובמעלה אפרים וגם מהיחידה המרחבית (ימ"ר) ש"י, כדי לברר מדוע אינו מגיש תלונה. הירשפלד הסביר לשוטרים שהתקשרו אליו משלוש התחנות שהוא ממלא חובתו כאזרח ומדווח על תקיפות, ושיש לטפל בהן באורח מסודר וכי ימ"ר ש"י חייב להיות מעורב. השוטר והשוטרת שבאו לביתו הבוקר מלווים בכלב, אמרו לו שבימ"ר ש"י ביקשו שתגיע משטרה לביתו כי כך הוא ביקש. 

בשני המקרים התרשם הירשפלד שהשוטרים שבאו אליו לא ידעו על ההתנכלויות ועל כך שהוא דיווח עליהן, ולא באו כדי לברר פרטים לגביהן.   ‎

בחודשים האחרונים יושבי שני מאחזים בלתי מורשים ובלתי חוקיים המוכרים לרשויות הגבירו את התנכלויותיהם לרועים ולחקלאים באזור צפון הבקעה, ולעתים קרובות מפחידים אותם בנשקם ומונעים מהם לצאת למרעה עם עדרי הצאן והפרות שלהם. מאחז בת של גבעת סלעית הוקם בספטמבר 2016 ומאחז אחר, של מגדלי פרות, הוקם ליד המחנה הצבאי נצח יהודה. משום כך פעילות ופעילים מקבוצות תעאיוש, מחסום ווטש ולוחמים לשלום הגבירו את נוכחותם באזור ומתלווים לחקלאים ולרועים. 

מהמשטרה עדיין לא נמסרה תגובה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ