דיווחים: ישראל תקפה מטרות בסוריה משמי לבנון

על פי כלי תקשורת בלבנון, כלי טיס של חיל האוויר תקפו בהרי אל-קטיפה שבפרברי דמשק שיירה שהעבירה נשק. צבא לבנון מכחיש כי התרחשה תקיפה. צה"ל: לא מתייחסים לפרסומים זרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-ג'דיד דיווח הבוקר (רביעי) כי כלי טיס של חיל האוויר הישראלי תקפו מטרות באזור העיר אל-קטיפה שבפרברי דמשק מהמרחב האווירי של לבנון. ערוץ אלמיאדין הלבנוני המזוהה עם חיזבאללה דיווח גם הוא על התקיפה, כשלפי הפרסום היא בוצעה באמצעות שני טילי אוויר-קרקע ולא גרמה לנפגעים או לנזק משמעותי. צבא לבנון הכחיש את הדיווחים ואילו ממשלת סוריה טרם פרסמה תגובה.

ערוץ אל-ג'דיד מסר כי המטוסים של חיל האוויר חגו בשמי בקעת הלבנון ומעל העיר בעלבק בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר. לפי דיווח באתר א-נשרה הלבנוני, התקיפה כוונה לשיירה שהעבירה נשק בבירת סוריה.

ראש הארגון למעקב אחר זכויות אדם בסוריה שוחח עם סוכנות הידיעות הגרמנית ודיווח גם הוא על התקיפה. לדברי ראמי עבד א-רחמן, מטוסי חיל האוויר הישראלי ירו שישה טילים לעבר המטרות. הוא הדגיש כי לארגונו לא ברור אם המטרות שייכות לצבא סוריה או לארגון חיזבאללה. מצה"ל נמסר כי הצבא לא מתייחס לפרסומים זרים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הזהיר את חיזבאללה בתרגיל של חטיבת גולני שנערך אתמול, ואמר כי זו "אולי התשובה הטובה ביותר לכל האיומים ולכל הבדיות שאנחנו שומעים ממעבר לגבול. מי שלא ראה את התרגיל של חטיבת גולני - כדאי לו להמשיך ולהסתתר בבונקר מתחת לאדמה".

נשיא לבנון מישל עאון פרסם הודעה בשבת, שבה הזהיר כי על כל ניסיון ישראלי להפר את הריבונות של ארצו תהיה תגובה. בהודעה כתב עאון כי "כל ניסיון ישראלי לפגוע בריבונות הלבנונית או לחשוף את העם הלבנוני לסכנה ייענה בתגובה הולמת", ולא פירט מעבר לכך.

דבריו של עאון נאמרו כמה ימים לאחר שמזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נשא נאום שבו איים כי בעימות הבא עם ישראל יפגע ארגונו במכל האמוניה בחיפה ואף בכור הגרעיני בדימונה. לדברי נסראללה, "נפגע במיכל האמוניה בכל מקום שיהיה. כמובן שבחיפה יותר קל אבל נפגע בו בכל מקום". נסראללה קרא לישראל "לפרק לא רק את מיכל האמוניה אלא גם את הכור הגרעיני בדימונה. בישראל יודעים שלחיזבאללה יש אפשרות להגיע לכור הגרעיני שהוא מיושן ולא מחייב כוח גדול לפגוע בו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ