משרד הביטחון השלים סדרת ניסויים לשיפור יכולות מערכת "כיפת ברזל"

בהודעת המשרד לא נמסר מה בחנה מערכת הביטחון בסדרת הניסויים, אך נאמר כי לראשונה נעשה שימוש במרכיבים שיוצרו גם בארה"ב כחלק מהסכם ייצור

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

משרד הביטחון השלים באחרונה סדרת ניסויים לשיפור יכולות מערכת "כיפת ברזל". בהודעת משרד הביטחון נמסר כי נעשה לראשונה שימוש במסגרת הניסוי במיירט המכיל מרכיבים שיוצרו גם בארה"ב. כחלק מהסכם ייצור שנחתם עם האמריקאים, ישראל מייצרת חלק ממרכיבי "כיפת ברזל" בארה"ב, בהובלת חברת רייתאון האמריקאית. החל משנת 2015, ארה"ב מייצרת את מרבית חלקי כיפת ברזל – כ-55 אחוזים מחלקי המערכת.

בהודעה עצמה לא נמסר מה בחנה מערכת הביטחון במסגרת סדרת הניסויים במערכת, שהוכיחה אפקטיביות מבצעית במהלך העימותים האחרונים בעזה. לפני כשבועיים סוללת כיפת ברזל המוצבת באילת דרך קבע שלוש רקטות שנורו מסיני לעבר העיר הדרומית.

ראש מנהלת "חומה", האחראית על פיתוח מערכות ההגנה במשרד הביטחון, משה פתאל, מסר בהקלטה שפורסמה על ידי דוברות משרד הביטחון כי מדובר בסדרת ניסויים "מורכבת". "לראשונה שוגרו מיירטים שחלקם יוצרו בחברת רייתאון בארה"ב ואצל קבלני המשנה שלה", אמר פתאל. "למעשה, סדרת הניסויים הזו מצטרפת לסדרת הניסויים שהשלמנו לפני כשבועיים-שלושה של '', וביחד היא מעבה את יכולות ההגנה של מדינת ישראל כנגד טילים קצרי טווח וטילים לטווח בינוני".

מערכת כיפת ברזל
מערכת כיפת ברזלצילום: מנהלת חומה במפא"ת/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ