רקטה שוגרה לפנות בוקר (שני) מרצועת עזה לעבר ישראל ופגעה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. על פי דיווחים ברצועה, צה"ל תקף שני מתקני חמאס.

איש לא נפגע מהרקטה ולא נגרם נזק. בעקבות הנפילה כוחות הביטחון פתחו בסריקות באזור. מצה"ל נמסר כי אזעקת צבע אדום לא הופעלה משום שהרקטות שוגרו לעבר שטח פתוח.

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר: "לא ניתן לירי מהרצועה לשבש את חיינו, אנחנו סומכים על צה"ל שפועל לילות כימים שימשיך לשמור על ביטחון ועל תחושת הביטחון של תושבינו".

לפני שבוע שוגרו שתי רקטות מאזור סיני לעבר ישראל ונפלו בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם לנזק. זו היתה התקרית השנייה מסוגה בתוך פחות משבועיים, לאחר שמערכת כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות שנורו מסיני לכיוון העיר אילת. תושבים בעיר סיפרו כי נשמעה אזעקה בעיר ואחריה הדי פיצוץ, וארבעה נפגעי חרדה פונו לבית החולים יוספטל בעיר.

יממה לאחר הירי מחוז סיני בדאעש וסוכנות אעמאק המזוהה עם דאעש פרסמו הודעה לפיה לוחמי מחוז סיני הם שירו את הרקטות. "המלחמה בכופרים תימשך", נכתב בהודעה, "המלחמה נגד הארגון לא תעזור לאותם כופרים". עוד נמסר בהודעה כי המתקפות בעתיד יהיו הרבה יותר קשות.

בתחילת החודש צה"ל ביצע סדרה חריגה של שבע תקיפות נגד עמדות חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי רקטה. לפי הצבא, "התקיפות היו לאור אירועים שהתרחשו במהלך החודש האחרון". בתגובה לתקיפות הזהיר דובר חמאס "מהמשך התוקפנות נגד מוסדות הארגון והתשתיות ברצועת עזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ