נעצרה חוליה שחשודה בפריצה לביתו של ראש אכ"א שפרש מצה"ל

המשטרה עצרה שישה אנשים, תושבי הגדה, מזרח ירושלים והפזורה הבדואית, שחשודים ב-14 פריצות וגניבות כלי רכב בדרום הארץ. האלוף חגי טופולנסקי פרש מתפקידו לאחר שמביתו נגנב מחשב צבאי

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי

המשטרה עצרה בשבועות האחרונים חוליה של שישה אנשים תושבי השטחים, מזרח ירושלים והפזורה הבדואית בנגב, בחשד שהיו אחראים על ביצוע 14 פריצות וגניבת כלי רכב ממושבים בדרום הארץ. המשטרה מייחסת לאחד החשודים באופן ישיר את הפריצה לביתו של ראש אכ"א לשעבר, אלוף במיל' חגי טופולנסקי, בדצמבר האחרון, פריצה שלאחריה פרש מתפקידו. מראש אכ"א נגנב מחשב צבאי נייד ועליו חומרים מסווגים.

כנגד שלושה מהחשודים כבר הוגשו כתבי אישום, והיום צפויה הגשת כתב אישום נגד שניים נוספים, אחד מהם הוא החשוד בפריצה לביתו של ראש אכ"א.

על פי המשטרה, במהלך השבועיים האחרונים היא עצרה שישה חברי חוליה האחראים למספר רב של פריצות למושבים באזור הדרום והמרכז, ובהם ערוגות, כפר אחים, שדמה, מישר ובת הדר. בפעילות שבה נטלו חלק כוחות משטרה רבים ובסיוע מסוק של המשטרה ויחידות מיוחדות, נעצרו השישה. המשטרה כינתה את המבצע "המפקדת אכא".

על פי ממצאי החקירה, במהלך חודש דצמבר האחרון אירעו חמש פריצות באחד הלילות, שבמהלכן נגנבו מספר כלי רכב במושבים ערוגות וכפר אחים הסמוכים אחד לשני. בעקבות הפריצות ובתום הערכת מצב שערכה המשטרה, הוחלט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב לכיש יחד עם יחידות משטרה מיוחדות נוספות.

לפי הודעת המשטרה, "פעילות מודיעינית וחקירתית שנועדה לאתר את האחראים למעשי ההתפרצות הרבים הביאה לזיהוי כי מדובר בכנופיה מתוחכמת, בעלת מבנה ארגוני מסודר, המורכבת משלוש חוליות ביצועיות שנעזרו זה בזה בביצוע העבירות ופעלו באופן סדור בו לכל אחד תפקיד מוגדר במשימת ביצוע העבירה". המשטרה פירטה כי חלק אחד של הכנופיה הסיע את השב"חים למקומות שנבחרו לפריצה, חלק אחר גנב את כלי הרכב וחלק נוסף אסף את כלי הרכב והעביר אותם לשטחים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ