המבקר עונה לנתניהו: הדרג המדיני צריך להתמקד בהפקת לקחים ולא בהשמצות

יוסף שפירא פרסם הודעה שבה השיב לטענות רה"מ על הדו"ח וכתב כי "מוסד מבקר המדינה נתון בתקופה האחרונה במתקפות וניסיונות לדה לגיטימציה, בעיקר מצד המערכת הפוליטית"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ושפירא, ב-2012
נתניהו ושפירא, ב-2012צילום: אמיל סלמן

מבקר המדינה פרסם היום (שלישי) בצהריים הודעה בה השיב לביקורת שמתח ראש הממשלה בנימין נתניהו על הדוח בנושא צוק איתן. "חיוני ביותר שהדרג המדיני וכן גורמים נוספים במערכת הפוליטית כמו גם צה"ל והמערכת הביטחונית, יתמקדו בלימוד הדוח ובהפקת לקחים ממנו ולא בהשמצות", נמסר ממשרד מבקר המדינה. "זאת כדי לשפר את תהליכי העבודה בכל הרמות, במטרה להיערך טוב יותר לאיומים קיימים ומתפתחים ולמערכה צבאית שעלולה לפרוץ, אף ללא התראה מוקדמת".‎

בהודעת המבקר נמסר עוד כי "הדוח חושף ליקויים מהותיים בהתנהלות הקבינט המדיני בטחוני, שהעומד בראשו הוא ראש הממשלה. וכן חושף ליקויים משמעותיים בהתמודדות של צה"ל עם איום המנהרות-במישור המודיעיני; בבניית הכוח והפעלתו; ובמישור הטכנולוגי".

ההודעה הדגישה כי הביקורת נעשתה בהתאם לחוק, על ידי צוותי ביקורת מיומנים וללא כל משוא פנים. "למרות זאת", נכתב בהודעה "מוסד מבקר המדינה ומבקר המדינה עצמו, נתונים בתקופה האחרונה במתקפות וניסיונות לדה לגיטימציה, בעיקר מצד המערכת הפוליטית, שנועדו כנראה להרתיע את מוסד המבקר ולפגוע במעמדו כפי שהוגדר בחוק יסוד".

אתמול התייחס נתניהו לדו"ח המבקר על צוק ואמר כי "בניגוד לדו"ח, אני מגבה את ראשי צה"ל, השב"כ ומערכת הביטחון". נתניהו, ששב שלשום מביקור באוסטרליה ובסינגפור, דחה את הביקורת על דיוני הקבינט המדיני-ביטחוני בדו"ח וציין בישיבת סיעת הליכוד כי "אף קבינט בתולדות המדינה לא עודכן יותר. כשנכנסים לקבינט צריך להשאיר בחוץ את הטלפון הסלולרי, את הפוליטיקה הקטנה ואת האינטרסים האישיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ