מבוקש פלסטיני נהרג בחילופי אש עם כוחות הביטחון

לפי הצבא, כשהגיעו לעצור את המבוקש הוא פתח לעברם באש, ובחיפוש בביתו נמצאו שני כלי נשק. לאחר מכן פלסטינים יידו אבנים לעבר הכוח, והחיילים הגיבו בירי לכיוון הרגליים

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

פלסטיני שהיה מבוקש על ידי כוחות הביטחון נהרג לפנות בוקר (שני) בחילופי אש עם כוח צה"ל וכוח ימ"מ, שהגיעו לעצור אותו בעיירה אל-בירה ליד רמאללה. לפי הצבא, הפלסטיני הוא פעיל טרור ברמאללה, ובעת ניסיון המעצר שלו הוא פתח באש לעברם. במקום התפתחו חילופי אש והפלסטיני נהרג.

ההרוג באסל אל אערג'

ההרוג הוא באסל אל אערג', תושב בית לחם בן 28 שמוגדר מבוקש מזה כמה חודשים. לפי הודעת משמר הגבול, אל אערג' עמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצע פיגועים, והוא היה אחראי על רכישת אמצעי הלחימה של החוליה.

צה"ל דיווח כי בחיפוש שנערך בביתו נמצאו שני כלי נשק מסוג אם-16 וקרלו. לאחר חילופי האש, מסרו בצבא, התפתחו עימותים עם פלסטינים באזור אשר יידו אבנים לעבר החיילים, והם הגיבו בירי לעבר רגליהם של שני פלסטינים ופצעו שניים.

באסל אל אערג' היה מוכר בדעותיו הביקורתיות כלפי הרשות הפלסטינית והתיאום שלה מול ישראל. אל אערג', רוקח במקצועו, מוכר מאוד בקרב חוגים של צעירים אינטלקטואלים בגדה המערבית ובעיקר בגזרת רמאללה ואל-בירה. בחודש מארס הוא וארבעה מחבריו ירדו למחתרת, ומנגנוני הביטחון הפלסטיניים החלו בחיפושים נרחבים אחריהם מחשש שהם מתכננים פיגועים נגד מטרות ישראליות. 

כחודש לאחר מכן נעצרו החמישה על ידי הרשות. הם החלו בשביתת רעב והכחישו את החשדות נגדם, ושוחררו בהתערבות בית משפט פלסטיני. כמה ימים לאחר מכן נעצרו ארבעת חבריו של אל אערג' על ידי ישראל, והוא ירד למחתרת ונחשב מבוקש מאז.

החמאס והג'יהאד האסלאמי גינו בהודעה מטעמתם את הרג אל אערג'. החמאס: "מה שקרה עם אל אערג' וחבריו מזכיר לנו כמה התיאום הביטחוני בין הרשות וישראל מכוער".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ