העציר המינהלי מוחמד אלקיק יפסיק את שביתת הרעב בעקבות אי-חידוש הצו נגדו

אלקיק לא אכל כבר חודש, לאחר שהוצא נגדו צו מעצר מינהלי לשישה חודשים. השבוע הודיעה המדינה כי לא תאריך את צו המעצר נגדו, והוא ישוחרר באפריל

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

העציר המינהלי מוחמד אלקיק יפסיק את שביתת הרעב שבה פתח לפני כחודש, לאחר שהמדינה הודיעה השבוע כי לא תאריך את צו המעצר נגדו. אלקיק צפוי להשתחרר ב-14 באפריל. זו הפעם השנייה שאלקיק שובת רעב בעקבות אחזקתו במעצר מינהלי, ובפעם הקודמת הביאה השביתה לצמצום הצו נגדו.

סנגורו של אלקיק, חאלד אזבארקה, הסביר בשיחה עם "הארץ" כי ההחלטה להפסיק את השביתה התקבלה בעקבות דיון שהתקיים ביום רביעי האחרון בבית המשפט הצבאי לערעורים נגד המעצר המנהלי. אתמול הודיעה המדינה כי אין בכוונתה להאריך את הצו מעבר לשלושה חודשים שנקבעו, "ו"על רקע הצהרה זו הסכים אלקיק להפסיק את השביתה", אמר עו"ד אזבארקה.

מוחמד אלקיק מתקבל בדורא עם שחרורו, במאי אשתקד
מוחמד אלקיק מתקבל בדורא עם שחרורו, במאי אשתקדצילום: Nasser Shiyoukh / AP

אלקיק, עיתונאי במקצועו, נעצר ב-15 בינואר במחסום בית אייל בעת שהיה בדרכו לרמאללה, והועבר לחקירת מערכת הביטחון. אלא שהימים חלפו, הוא נותר במעצר אך לא הועמד למשפט. 

לאחר שהוצא נגדו צו מעצר מינהלי לשישה חודשים, פתח אלקיק בשביתת רעב ב-6 בפברואר. בעקבות כך, צומצמה תקופת הצו לשלושה חודשים, אך הוא הודיע כי ימשיך לשבות רעב עד שישוחרר.

שלשום הודיעה מינהלת האסירים כי אלקיק הועבר לבית החולים אסף הרופא בשל הידרדרות במצבו הרפואי לאחר שאיבד יותר מ-12 ק"ג ממשקלו. סנגורו עו"ד אזבארקה אמר כי גופו של אלקיק חלש מאוד וכי יש חשש מהידרדרות במצבו כיוון שהוא עדיין סובל מהשלכות השביתה הראשונה שניהל ונמשכה כמעט שלושה חודשים.

זו אינה שביתת הרעב הראשונה של אלקיק. בנובמבר 2015 הוא נעצר וכמה ימים לאחר מכן פתח בשביתת רעב. תחילה נעצר אלקיק במעצר רגיל, וחודש לאחר מכן הוצא לו צו מעצר מינהלי לשישה חודשים. לאחר יותר מ-90 יום, ומשהושג הסכם עם המדינה, הפסיק אלקיק את שביתת הרעב והוא שוחרר ממעצר מוקדם משנקבע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ