שליחו של טראמפ לתהליך השלום יגיע מחר לישראל

פקידים בכירים ציינו כי מטרת ביקורו של גרינבלאט היא להתחיל ללמוד בפירוט את עמדות הצד הישראלי והפלסטיני, ולדון עם ישראל על הבנייה בהתנחלויות. הוא ייפגש בין השאר עם ריבלין, נתניהו ועבאס

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שליחו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לתהליך השלום, ג'ייסון גרינבלאט, יגיע מחר בבוקר (שני) לישראל, לראשונה מאז כניסתו לתפקיד. פקידים ישראלים ואמריקאים בכירים ציינו כי מטרת ביקורו של גרינבלאט היא להתחיל ללמוד בפירוט רב יותר את עמדות הצד הישראלי והפלסטיני על רקע הקיפאון המדיני של השנים האחרונות וכן לדון עם ישראל על הבנות בנוגע לבנייה בהתנחלויות.

גרינבלאט ייפגש מחר בצהרים עם הנשיא ריבלין ולאחר מכן עם ראש הממשלה נתניהו ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר. דרמר הוא האחראי מטעמו של נתניהו על גיבוש ההבנות עם הממשל האמריקאי בנוגע לבנייה בהתנחלויות. ביום שלישי ייצא גרינבלאט לרמאללה וייפגש עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס ועם בכירים פלסטינים נוספים, וביום חמישי יפגוש את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. 
יחד עם גרינבלאט תגיע לישראל גם יעל למפרט, ששימשה בתקופת אובמה כמחזיקת תיק ישראל במועצה לביטחון לאומי בבית הלבן וממשיכה בתפקידה גם תחת הנשיא טראמפ.‎

גרינבלאט יגיע לאזור ימים ספורים אחרי שיחת הטלפון בין טראמפ לעבאס בו הוזמן האחרון לפגישה בבית הלבן. הבית הלבן מסר כי במהלך השיחה הדגיש טראמפ כי הוא מאמין שהשלום אפשרי וכי הגיע הזמן להגיע לעסקה בין ישראל לפלסטינים. טראמפ ציין כי עסקה כזו לא רק תיתן לישראלים ולפלסטינים את השלום והביטחון לו הם ראויים אלא תביא לשינויים חיוביים באזור ובעולם כולו.

בהודעת הבית הלבן נמסר עוד כי טראמפ אמר לעבאס שיש להשיג הסכם שלום ע ל ידי מו"מ ישיר בין הצדדים וכי ארה"ב מעוניינת לעבוד יחד עם שני הצדדים כדי להשיג את המטרה הזו. טראמפ הבהיר לעבאס כי הוא אינו סבור שארה"ב צריכה לכפות פתרון על הצדדים וכי הוא מתנגד לכך שצד אחד יכפה פתרון על הצד השני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ