משרד הפנים מנע את כניסתו של יו"ר ארגון בריטי המקדם חרם על ישראל

בהודעת המשרד נכתב כי ההחלטה התקבלה בשל פעולותיו המתמשכות של יו"ר קמפיין הסולידריות הפלסטיני (PSC) לקידום חרם על ישראל. ראש הארגון, יו לנינג, צפוי לטוס הבוקר בחזרה לבריטניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות האוכלוסין וההגירה והמשרד לנושאים אסטרטגיים מנעו אמש (ראשון) את כניסתו לישראל של יו"ר ארגון קמפיין הסולידריות הפלסטיני (PSC), יו לנינג. בהודעה משותפת של משרד הפנים והמשרד לנושאים אסטרטגיים נמסר כי ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם משרד החוץ, בשל פעולותיו המתמשכות של לנינג לקידום חרם על ישראל. לנינג צפוי לטוס בחזרה לבריטניה בשעות הבוקר.

בהודעה נטען עוד כי הארגון שבראשו עומד לנינג הוא ארגון הדה-לגיטימציה הגדול והמוביל בבריטניה ואחד הגדולים באירופה בכלל. לפי ההודעה, הארגון פועל בשיתוף פעולה הדוק עם ארגוני דה-לגיטימציה נוספים כדי לקדם חרמות ופעילויות אחרות נגד מדינת ישראל. "פעילי הארגון אף נטלו חלק בזמנו , מסרו משרד הפנים והמשרד לנושאים אסטרטגיים, והוסיפו: "באתר הרשמי של הארגון מופיעות קריאות רבות לתמוך בחרמות נגד מדינת ישראל".

הפגנה של תומכי BDS במרסיי, צרפת, ב-2015
הפגנה של תומכי BDS במרסיי, צרפת, ב-2015. אנשי החרם ודומיהם לא מקרבים את השלוםצילום: ג'ורג' רוברט / איי

בהודעה נטען עוד כי לנינג קיים קשרים עם ראשי חמאס בעזה. כך, למשל, בשנת 2012 קיים לנינג ביקור בעזה ונפגש עם בכירי חמאס, ובראשם איסמעיל הנייה ופעילים נוספים. "לנינג עצמו מקדם באופן עקבי ואישי חרמות נגד מדינת ישראל והוא אף נותן לכך ביטוי פומבי נרחב", נכתב בהודעה.

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, אמר אמש כי משרדו, יחד עם משרד הפנים, מוביל מדיניות של מניעת כניסה לישראל מאלה הפועלים לפגוע בה. "מי שפועל נגד ישראל צריך להבין כי המציאות השתנתה", אמר ארדן. "אף מדינה שפויה לא תאפשר כניסה לפעילי חרם מרכזיים שרוצים לפגוע בה ולהביא לבידודה".

שר הפנים, אריה דרעי, אמר אמש: "מי שפועל נגד ישראל ועושה הכל לפגוע בביטחונה חייב להבין שאנו מנהיגים מדיניות נחושה שלא תתעלם עוד מפעילים החותרים תחת קיומה. ההחלטה שהתקבלה היא אמירה חד-משמעית נגד פעילי החרם".

בשבוע שעבר את החוק האוסר הענקת אשרת כניסה או רישיון שהייה בישראל לאזרחים זרים שקראו לחרם על ישראל. החוק הופך את החוק הקיים, המעניק אשרה אוטומטית אך מאפשר לשר הפנים לשלול כניסה של אדם שקרא לחרם על ישראל. 46 חברי כנסת הצביעו בעד החוק ו-28 התנגדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ