ליברמן: אין סיבה שעודה, גטאס או זועבי ימשיכו להיות אזרחי ישראל

שר הביטחון כתב בפייסבוק כי הדרך היחידה להגיע להסדר עם הפלסטינים היא חילופי שטחים ואוכלוסיות. גטאס: "הפלסטינים הם בעלי המקום וליברמן הוא אורח חולף"

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן בוועידת הביטחון במינכן, בחודש שעבר
גילי כהן
ג'קי חורי

שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב הבוקר (שני) בעמוד הפייסבוק שלו כי "כל ניסיון לפתור את הסוגיה הפלסטינית על בסיס שטחים תמורת שלום נועד לכישלון מראש". לדבריו, "הדרך היחידה להגיע להסדר בר-קיימא היא חילופי שטחים ואוכלוסיות כחלק מהסדר אזורי כולל". ליברמן הוסיף כי "אין שום סיבה שהשייח' ראאד סלאח, איימן עודה, באסל גטאס או חנין זועבי ימשיכו להיות אזרחי ישראל".

"בפתחו של ניסיון חדש להתניע מו"מ מדיני בין ישראל לפלסטינים כדאי להפיק לקחים מן העבר, והלקח הראשון הוא שכל ניסיון לפתור את הסוגייה הפלסטינית על בסיס שטחים תמורת שלום נועד לכישלון מראש", כתב ליברמן והוסיף כי "הדרך היחידה להגיע להסדר בר-קיימא היא חילופי שטחים ואוכלוסיות כחלק מהסדר אזורי כולל".

ליברמן הדגיש כי "לא ייתכן שתוקם מדינה פלסטינית הומוגנית, ללא יהודי אחד - 100% פלסטינים, ושלעומת זאת ישראל תהיה מדינה דו-לאומית עם 22% פלסטינים. אין שום סיבה שהשייח' ראאד סלאח, איימן עודה, באסל גטאס או חנין זועבי ימשיכו להיות אזרחי ישראל".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר בתגובה לדברי ליברמן, כי "בממשלת הימין הקיצוני של נתניהו, מי שמתיימר להיות המבוגר האחראי והשפוי הוא זה שמציע טרנספר בכוח של אוכלוסייה אזרחית. ממשלת המתנחלים יודעת שלמיעוט הערבי יהיה חלק מכריע במערכה להחלפת השלטון, ולכן הם עסוקים באובססיביות באיומים לגרש אותנו מהאזרחות. על אפו וחמתו של ליברמן ושל שאר מטורפי הימין, הרשימה המשותפת תמשיך לגדול ולהתחזק בבחירות הבאות עד שיהיה לנו משקל קריטי בהפלתם מהשלטון".

חבר הכנסת באסל גטאס הגיב גם כן לדברי שר הביטחון, ואמר כי "אין ספק שליברמן המהגר ממלדובה אינו מבין מה זה מולדת ומה זה עם ילידי בארצו. בכל הסדר עתידי אפשרי אין מקום למתנחלים גוזלי אדמות במדינה פלסטינית ואין מקום למהגרים גזענים בזויים בדמות איווט. הפלסטינים שחיים כיום בישראל הם בעלי המקום וליברמן הוא אורח חולף".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ