ח"כ יוגב: אין זה תפקידן של נשים להסתער, לכבוש יעדים ולהרוג

במכתב ששלח לשר הביטחון קרא יוגב, חבר הבית היהודי, לבחון מחדש את פקודת השירות המשותף והזהיר כי לצד הסכנה לביטחון ישראל, יש בה "פגיעה בבריאות החיילות, בנשיותן ובצניעותן הטבעית"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ מוטי יוגב. "פוגעים בביטחון ישראל, במסורת היהודית ובלכידות העם"
יהונתן ליס

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי, המשמש ממלא מקום יו"ר ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, קרא היום לשר הביטחון אביגדור ליברמן לבחון מחדש את שילוב הנשים ביחידות הלוחמות בצה"ל, בשל מה שהגדיר "פגיעה בבטחון ישראל, במסורת היהודית ובלכידות העם". במכתב דחוף ששלח הבוקר קבע יוגב כי "אין זה תפקידן של נשים להסתער, לכבוש יעדים ולהרוג, גם לא לנהל מרדפים אחר מסתננים ומחבלים בגבול הירדן, כל זאת ללא תנאי צניעות הולמים".

מכתבו של יוגב נשלח על רקע דרישתו של ליברמן אתמול (רביעי) כי הרב יגאל לוינשטיין ממכינת "בני דוד" בעלי יתפטר מתפקידו, בעקבות דבריו על הסכנות הטמונות לטענתו בשירות נשים בצבא. במכתבו מזהיר יוגב כי השירות המשותף לשני המינים בצה"ל פוגע במטרתו של הצבא: להגן על מדינת ישראל ולנצח בקרב.

לוחמות בגדוד המעורב ברדלס באימון בספטמבר 2016צילום: JACK GUEZ/אי־אף־פי

לדבריו, בפקודת השירות המשותף "ישנה פגיעה בבריאות החיילות, בנשיותן ובצניעותן הטבעית. מי שדוחפים בצה"ל למהלך של מחיקת זהות המיגדרים, העצמת ערך ה'שוויון' מעל כל ערך אחר, פוגעים ביכולות המבצעיות של צה"ל".

יוגב הזהיר כי "יצירת השותפות במגורים ואף בתאי השירותים, פוגעת בצניעות היהודית, במסורת ישראל ובאחדות צה"ל והחברה בישראל". הוא סיכם: "אני מציע להוריד את הלהבות, לבנות יחד מדינה וביטחון ואת הכוחות ההתקפיים לרכז יחד מול האויבים האמיתיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ