ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה היום (חמישי) כי ייפגש אחר הצהריים בשנית עם ג'ייסון גרינבלט, שליחו המיוחד למשא ומתן בינלאומי של נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ. לדברי נתניהו, "אנחנו בתהליך הידברות עם הבית הלבן והכוונה שלנו להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתנחלויות". ראש הממשלה הדגיש כי מדובר ב"מדיניות שמוסכמת עלינו, לא רק על הצד האמריקאי".

בישיבת הממשלה חזר נתניהו על מחויבותו להקים התנחלות חדשה לתושבי עמונה שפונו בחודש שעבר. "נתתי התחייבות ואעמוד בהתחייבות זו", אמר. 

ביום שני נפגשו נתניהו וגרינבלט במשך חמש שעות ודנו במצב במזרח התיכון, בתהליך שלום עם הפלסטינים ובבנייה בהתנחלויות, במטרה להגיע להבנות שיעלו בקנה אחד עם שאיפותיו של הנשיא ועם רצונה של ממשלת ישראל. לאחר הפגישה נמסר מלשכת ראש הממשלה כי נתניהו וגרינבלט "שבו ואישרו את המחויבות המשותפת של ישראל וארצות הברית לקידום שלום אמיתי ובר-קיימא בין ישראל לפלסטינים, שיחזק את ביטחונה של ישראל ואת היציבות באזור".

למחרת (שלישי) נפגש גרינבלט עם נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) ברמאללה. עבאס מסר לשליח כי הוא מחויב להילחם באלימות ובטרור וכן לפעול נגד התבטאויות מתסיסות והסתה מהצד הפלסטיני, ואילו גרינבלט מצדו אמר כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מחויב לעבוד עם שני הצדדים כדי להשיג שלום באמצעות משא ומתן ישיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ